Погода у Закарпатті на сьогодні, 16 квітня. Народні передбачення, повір’я

Сьогодні на Закарпатті буде прохолодно і хмарно.

В Ужгороді та Мукачеві вночі буде +1 удень – +14 градусів.

Небо цього дня буде ясним недовго, вже вдень воно затягнеться хмарами, які протримаються до пізнього вечора. Ранок і день пройдуть без опадів. Увечері можливий дрібний дощ.

У Хусті – -1 уночі і  +13 удень. Зустрічаючи нас безхмарним ранком, погода зміниться вже у середині дня й небо  вкриється хмарами, які протримаються до вечора. Майже весь день мине без опадів, тільки ближче до вечора може розпочатися дощ.

У Воловці – -5 уночі і  +8 удень. Перша половина дня у Воловці буде ясною, а після обіду з’являться хмари. Майже весь день мине без опадів, тільки ближче до вечора може розпочатися дрібний дощ зі снігом.

У Сваляві – -3 уночі і +10 удень. Вранці у Сваляві небо буде ясним, а вдень вкриється хмарами, які не зникатимуть до завершення дня. Більша частина дня пройде без опадів, а ближче до вечора очікується дрібний дощ.

У Тячеві – нічна температура становитиме – -1, денна – +13.

Перша половина дня у Тячеві буде ясною, а після обіду з’являться хмари. Більша частина дня пройде без опадів, а ближче до вечора очікується дощ.

У Перечині – нічна температура становитиме – +1, денна – +14.

У Перечині хмарний день та похмурий вечір прийдуть на зміну ясному ранку. Майже весь день мине без опадів, тільки ближче до вечора може розпочатися дрібний дощ.

У Великому Березному – вночі – -5, удень – +12.

У Великому Березному погода порадує нас безхмарним ранком, але вже у середині дня вона зміниться та буде похмурою до самого вечора. Увечері йтиме дрібний дощ.

У Берегові та Виноградові – вночі – +1, удень – +14.

Ясному ранку прийде на зміну хмарна погода, яка утримається до самого вечора. Більша частина дня пройде без опадів, а ближче до вечора очікується дощ.

У Міжгір’ї – уночі  -5, вдень – +8. Ясному ранку прийде на зміну хмарна погода, яка утримається у Міжгір’ї до самого вечора. Ранок і день пройдуть без опадів. Увечері можливий дрібний дощ зі снігом.

У Рахові – уночі  -5, вдень – +3. В цей день хмар на небі не буде тільки вночі, а з ранку й до самого вечора у Рахові буде зберігатися похмура погода. Ввечері очікується сильний сніг.

У цей час наші пращури продовжували слідкувати за льодом: якщо він на озерах потоне – рік буде важким. Садівники вже розпочинали саджати груші, сливи, смородину, обрізати дерева і кущі.

Народні прикмети на 16 квітня

  1. Якщо мати-й-мачуха зацвіла, то вночі трапиться щось погане
  2. Тривалі гуркіт грому в цей день – чекай негоди на декілька днів вперед
  3. Дощ 16 квітня – прикмета того, що весна буде пізньою і похмурої
  4. Вітер дме з південної сторони – будуть добре рости ярі. Якщо ж він 16 квітня дме з Півночі, то скоро піде дощ
  5. Багато березового сока16 квітня – прикмета, яка віщує дощове літо
  6. Похропує коні – чекай негоди. Якщо вони ще й голову перекидають вгору – буде дощ
  7. Лід до 16 квітня не скресла – буде невдалою рибна ловля
  8. У грозу 16 квітня грім чується протяжно і не занадто різко – негода триватиме найближчим часом

zakarpatpost.net