Закарпатська театральна художниця представила роботи у Львові

На запрошення єдиної в Україні Галереї театральних художників (Галереї сценографії) у Львові відбулося відкриття персональної виставки заслуженої діячки мистецтв, головної художниці Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного театру Емми Зайцевої, пише газета «Неділя Закарпатські новини».

«Це перша така виїзна виставка за межами Закарпаття. Коли сюди їхали, було цікаво, як нас сприйме львівська публіка. Бо тут багато творчих людей, вишуканих у своїх смаках, тож їхнє враження – це показово», – ділиться враженнями Емма Зайцева.

На виставці представили авторські творчі роботи різних років – ескізи костюмів, макети декорацій, театральні афіші, костюми й головні убори до вистав, поставлених на Закарпатті. Нагадаємо: торік улітку в ужгородському історико-культурному центрі «Совине гніздо» Емма Зайцева проводила персональну виставку, де, зокрема, представили три десятки театральних макетів. Частину з них тепер привезли до Львова, наприклад «Ретро» (до «Циганки Ази»), до «Назара Стодолі», є кілька експонатів, які ще не реалізовані на сцені – «Сільва» та «Різдвяна історія».

Заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак привітав Емму Зайцеву з персональною виставкою і зазначив: «Хотів би подякувати колективу галереї, а також Львівській міській раді за підтримку в реалізації цікавих мистецьких проектів. Ця виставка є прикладом співпраці наших міст, митців Ужгорода та Львова. Радо запрошуємо всіх до обласного центру Закарпаття, де незабаром чудово цвістимуть сакури». Також Олександр Павлович подякував всьому колективу Закарпатського облмуздрамтеатру за спільну роботу, розповів про театральні фестивалі «Монологи над Ужем» та «Під цвітом сакури», запросив долучатися поціновувачів.

Привітав Емму Зайцеву й організатор міжнародного театрального фестивалю «Монологи над Ужем», голова Редакційної Ради газети «Неділя Закарпатські новини» Михайло Носа.

На відкриття виставки завітали і відомі львівські діячі театрального мистецтва, режисери, актори, драматурги, зокрема народна артистка України Таїсія Литвиненко, заслужений діяч мистецтв України Юрій Чеков, заслужена художниця України Дарія Зав’ялова, театрознавець і драматург Галина Канарська, які привітали Емму Зайцеву з важливою у її творчому житті подією. Переглянути виставку прийшли і студенти кафедри театрознавства та акторської майстерності факультету культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка.

Юлія МЕДЮХ, газета «Неділя Закарпатські новини», ексклюзивно для zakarpatpost.net