Дивовижна історія: сова виростила каченя, як своє рідне

За словами вчених, цей випадок не є чимось унікальним.

Коли мешканка Флориди Лорі Вольф помітила щось маленьке і пухнасте у гнізді в ящику на її задньому дворі Jupiter-Айленд, вона була впевнена, що це повинне бути пташеня сови. Близько місяця тому вона бачила, як там оселилася північноамериканська сова (лат. Megascops asio), інформує Ukr.Media.

Одного разу під час грози Вольф та її чоловік знову мигцем побачили сову, яка висунула голову з гнізда. Але поряд з нею було не совеня, а крихітне жовте з чорним каченя. «Вони удвох сиділи поруч, — розповідає жінка. — Досі не можу повірити, що бачила це наяву».

Стурбована тим, що хижа прийомна мати може з’їсти підкидька, вона зв’язалася з експертом, який підтвердив, що каченя може бути в небезпеці. Місцевий заповідник погодився подбати про нього, якщо вийде його зловити. Але як тільки Вольф та її чоловік підійшли до гнізда, щоб забрати каченя, воно вискочило з ящика і метнулося до найближчого ставка. Більше його не бачили.

За словами вчених, цей випадок не є чимось унікальним. «Зазвичай це не документується, але, безумовно, в природі таке трапляється», — сказав Крістіан Артусо, директор організації по вивченню птахів у Канаді, який спостерігав подібне співжиття ще у 2005 році.

Річ у тім, що каролінські качки (лат. Aix sponsa) слідують правилу «не класти всі яйця в один кошик». Щоб підвищити шанси на виживання потомства, вони іноді відкладають яйце або два в чуже гніздо — зазвичай іншої каролінської качки або птиці спорідненого виду. Є й інші зареєстровані приклади хижих птахів, які висиджували яйця водоплавних.

Але хіба сова не повинна розуміти, що сидить не на тих яйцях? Зрештою, яйця каролінської качки мають не тільки більше довгасту форму, ніж яйця сови, але й удвічі більші. Артусо говорить, що неможливо дізнатися, що думає дика сова, але це може бути явище, які вчені називають зверхнормальним стимулом (supernormal stimulus). Батьки можуть думати: «Треба ж, це яйце таке величезне! У нас буде краще дитинча у світі!» Але більш ймовірно, що це відбувається настільки рідко, що у сови просто не розвинувся захисний механізм.

zakarpatpost.net