Погода у Закарпатті на сьогодні, 4 травня. Народні передбачення, повір’я

Сьогодні на Закарпатті буде тепло, але дощитиме і очікуються грози.

В Ужгороді та Мукачеві вночі буде +9, удень – +16.

Протягом усього дня погода буде похмурою. Удень йтиме дощ із грозою, якому ввечері на зміну прийде сильний дощ.

У Хусті – +9 уночі і  +15 удень. Весь день буде хмарним. Нічний сильний дощ до ранку стихне. Удень очікується дощ із грозою, якому ввечері на зміну прийде дощ.

У Воловці – +6 уночі і  +11 удень. Хмарна погода протримається у Воловці увесь день. Вранці очікується дрібний дощ, після обіду – дощ із грозою, ближче до вечора – дощ.

У Сваляві – +7 уночі і  +12 удень. У Сваляві протягом усього дня небо буде вкрите хмарами. Вранці очікується дощ, після обіду – дощ із грозою, ближче до вечора – дощ.

У Тячеві – нічна температура становитиме – +9, денна – +16.

У Тячеві хмарна погода буде триматися до самого вечора. Вранішній дощ поступово перейде у дощ із грозою, який ввечері зміниться дощем.

У Перечині – нічна температура становитиме – +9, денна – +16.

Весь день у Перечині буде хмарним. Дощ йтиме вночі, але ще до приходу ранку закінчиться. У другій половині дня розпочнеться дощ із грозою, який ввечері перейде в сильний дощ.

У Великому Березному – вночі – +6, удень – +12.

У Великому Березному сонце в цей день буде рідко з’являтися з-за хмар. Дрібний дощ йтиме вночі, але ще до приходу ранку закінчиться. У другій половині дня розпочнеться дощ із грозою, який ввечері перейде в дощ.

У Берегові та Виноградові – вночі – +8, удень – +17. Хмарна погода буде триматися до самого вечора. Удень і ввечері буде йти дощ із грозою.

У Міжгір’ї – уночі  +7, вдень – +12. З ранку до самого вечора у Міжгір’ї небо буде вкрите хмарами. Дощ йтиме весь час. Удень він посилиться, а до вечора послабшає.

У Рахові – уночі +6, вдень – +11. Хмарна погода протримається у Рахові увесь день. Вранці очікується сильний дощ, після обіду – дощ із грозою, ближче до вечора – дощ.

4 травня вшановується пам’ять святого мученика Іаннуарія, єпископа. У цей час потрібно спостерігати за черемхою: якщо вона рано зацвіла – буде тепле літо. Чим раніше вона починає цвісти, тим спекотнішим буде літо. З цього дня вкривається квітами ліловий бузок, у садах зацвітають нарциси. Саме час садити часник, щоб літом уже зібрати врожай.

Народні прикмети на 4 травня

  1. Черемшина в цей день почала цвісти – чекай дуже спекотного і посушливого літа. Чим раніше з’явиться колір, тим сильніше буде спека.
  2. Квіток на черемухе з’явилося дуже багато – чекай літніх дощів
  3. Береза опушается раніше встановленого терміну – прикмета до того, що літо буде сухим. Якщо ж аналогічне явище помітно на клені – влітку, навпаки, буде багато опадів
  4. Дощ 4 травня йде з високих хмар – земля просочиться вологою добре
  5. Перший грім звучить сильно і гулко – чекай багатого врожаю хліба
  6. Дрібний дощ 4 травня йде повільно – буде негода
  7. Навесні мураха ситий і чистий – прикмета, передвіщає, що урожай пшениці буде багатим

zakarpatpost.net