У вас в’януть лютики? Квітникарка дала ідельну пораду, що з цим робити

«Минулого року на ринку я купила кілька кущів лютиків і посадила їх на клумбі перед хатою. Але жодна квітка не прижилася. Спочатку рослини зів’яли, а потім і зовсім висохли. В чому причина?» – запитує в газети «Господарські поради» Ніна Горшкова.

Відповісти на питання читачки видання попросило квітникарку зі стажем Марту Кость.

– Лютики легко приживаються і добре ростуть, у тому числі на клумбах. Однак ці квіти люблять легкий і пухкий ґрунт, з пористою структурою, як у лісі, до того ж поживний, – пояснила пані Марта. – Якщо ґрунт важкий, чорнозем чи суглинок, бажано з осені його підготувати, розмішавши на місці майбутнього посіву чи висадки лютиків з дрібненькою тирсою (1:10). На весну тирса перепріє і ґрунт буде спушений, збагачений киснем, що саме й треба для цих квітів. З цією ж метою підійде і глиця хвойних дерев.

Квітникарка радить: ґрунт під лютиками має бути стабільно вологий, але й переливати їх не можна, інакше коріння зігниє. Ці квіти не виносять спеки, як і протягів та холодних вітрів.

А загалом лютики – квіти невибагливі, ростуть переважно у вологих місцях, через це їх і назвали лютиками, що з латині перекладається як   «маленькі жабки».

zakarpatpost.net