Чому гинуть кімнатні рослини, куплені в квітковому магазині?

Невелика стаття про можливі причини загибелі кімнатних рослин, куплених на ринку або в квітковому магазині.

Розглядаємо які дії продавця можуть викликати такі проблеми і як врятувати прив’ялі квіти, інформує Ukr.Media.

Можливо вам доводилося стикатися з ситуацією, коли ви купили або отримали в подарунок красиву квітку в горщику, пару тижнів насолоджувалися красою, а потім вона раптом гине, незважаючи на всі ваші старання і турботу. Ви задавалися питанням, що сталося – адже ви поливали квітку так, як сказав продавець в магазині, вона не була під прямими сонячними променями. Тим не менш, квітка поступово зів’яла і засохла.

Подивіться на корені!

Дуже часто квіти, куплені в магазині, не вирощувалися в продажному горщику спочатку. Іноді рослини просто пересаджують перед продажем з великих посадочних контейнерів в нові горщики, щоб отримати більш привабливий товарний вигляд. Фактично, до цього вони надходять до магазину зі стеблами, коренями або цибулинами, загорнутими у папір.

І ось тут може ховатися причина майбутніх проблем!

Інколи квіти садять в новий горщик прямо з цим папером. Саме це може надалі погубити куплену рослину.

Папір обволакує коріння, з-за чого коренева система перестає розвиватися. Крім того, вона заважає корінню вбирати кисень і корисні речовини з грунту. В результаті рослина задихається і гине.

Корисні поради

1. Як тільки принесете квітку з квіткового магазину додому, вийміть її з горщика і ретельно огляньте коріння. Якщо є щось схоже на обгортку навколо коренів, обережно видаліть її. Вимийте коріння квітки теплою водою і пересадіть її в новий горщик.

2. Якщо квітка почала підсихати, акуратно перевірте весь грунт навколо коренів. Крім паперової обгортки, іноді коріння куплених квітів поміщаються в маленькі горщики або стаканчики, які не надто сумлінний продавець просто зарив у великий. З часом коріння рослини підросло, в невеликому горщику йому стало тісно. Саме це зупиняє ріст квітки і вона починає засихати.

Виявивши таке, видаліть квітку з горщика, намагаючись не зламати коріння. Для цього можна покласти її у воду на двадцять чотири години, щоб земляний ком розмокнув. Потім перемістіть рослину у великий горщик, відповідний по довжині і обсягу її кореневої системи.

3. Коли продавець дає вам квітку в горщику, її часто обгортають у глянцевий папір і закріплюють стрічкою. Така конструкція добре виглядає при врученні подарунка, але рослині такий покрив ні до чого. Не тримайте квітку в упаковці занадто довго – вона може «задушити».

Крім того, коли ви поливаєте квітку, з-за цього паперу, вода погано зливається через дренажний отвір в горщику. Це може привести до загнивання коренів і знову-таки до загибелі рослини.

zakarpatpost.net