Чому люди, які читають, живуть довше

 

Упродовж 12 років науковці з Єльського університету спостерігали за життям 3,5 тисячі осіб і виявили цікаву залежність: люди, що люблять читати, живуть довше за інших. А загалом показник смертності серед читачів – на чверть нижчий, ніж у їх однолітків, котрі не люблять цього заняття.

Є кілька факторів, які формують взаємозалежність між читанням та тривалістю життя. «Почнімо з того, що головний мозок має дві підструктури: одна відповідає за психіку (мова в тому числі про мислення й пам’ять), а друга – за управління внутрішніми органами»,- пояснює професор Євген Заїка.

Важливим нюансом є той факт, що читання сприяє розвиткові інтелекту. А оскільки мозок – це цілісна структура, тож якщо розвивається одна ділянка (наприклад, пов’язана з інтелектом), цей процес зачіпає й іншу (що регулює роботу внутрішніх органів). Крім того, варто зауважити, що процес читання є чудовим тренуванням для мозку, відтак навіть у старості зберігається пам’ять і здатність концентрувати увагу.

За таких обставин головний мозок людини повільніше старіє, зберігається високий рівень його працездатності, відтак він є більш активним у процесі керування роботою інших внутрішніх органів. Тож йдеться про запоруку високого рівня здоров’я. От вам одне з пояснень, чому любителі читати живуть довше.

А ми нагадуємо Вам, наші шановні читачі, що триває передплата на газету «Неділя Закарпатські новини» на друге півріччя. Передплату можна оформити у вашому поштовому відділені або в листоношi, що вас обслуговує. А на тих, хто оформить передплату та надішле до редакції скановану копію, чекають неймовірні подарунки!

Дякуємо, що залишаєтесь з нами, і живіть, читаючи газети, довго-довго!

zakarpatpost.net