Погода у Закарпатті на сьогодні, 18 травня. Народні передбачення, повір’я

Сьогодні на Закарпатті буде хмарно, місцями – дощі і грози.

В Ужгороді та Мукачеві вночі буде +12, удень – +23.

Увесь час  утримається хмарна погода, вдень хмари ненадовго розсіються, щоб ввечері з’явитися знову. Майже весь день мине без опадів, тільки ближче до вечора може розпочатися дощ із грозою.

.

У Хусті – +13 уночі і  +23 удень. Увесь час утримається хмарна погода, вдень хмари ненадовго розсіються, щоб ввечері з’явитися знову. Більша частина дня пройде без опадів, а ближче до вечора очікується дощ із грозою.

У Воловці – +10 уночі і  +20 удень. У Воловці протягом усього дня небо було вкрите хмарами. Після полудня дрібному дощу, який розпочався вранці, прийшов на зміну дощ із грозою і продовжуватиметься до завершення дня.

У Сваляві – +11 уночі і  +21 удень. У Сваляві протягом усього дня погода буде похмурою. Більша частина дня пройде без опадів, а ближче до вечора очікується дощ із грозою.

У Тячеві – нічна температура становитиме – +14, денна – +22.

З ранку до самого вечора у Тячеві небо буде вкрите хмарами. Дощ йтиме вночі, але ще до приходу ранку закінчиться. У другій половині дня піде дощ із грозою, який не заспокоїться до пізнього вечора.

У Перечині – нічна температура становитиме – +12, денна – +23.

У Перечині сонце в цей день буде рідко з’являтися з-за хмар. Усю другу половину дня йтиме дощ із грозою.

У Великому Березному – вночі – +10, удень – +20.

У Великому Березному протягом усього дня небо було вкрите хмарами. Вранці пішов дощ, проте ще в першій половині дня він закінчився та більше сьогодні опадів не очікується.

У Берегові та Виноградові – вночі – +13, удень – +23.

Хмари будуть ховати небо весь час, вдень вони ненадовго зникнуть, щоб ввечері знову зайняти своє колишнє місце. Майже весь день мине без опадів, тільки ближче до вечора може розпочатися дощ із грозою.

У Міжгір’ї – уночі  +9, вдень – +21. У Міжгір’ї на нас чекає похмура погода, яка проясниться тільки ввечері. Вночі йтиме дощ, який до ранку повинен послабшати, а до середини дня і зовсім закінчитися.

У Рахові – уночі +10, вдень – +17. У Рахові протягом усього дня небо буде вкрите хмарами. Нічний дрібний дощ до ранку закінчиться. Перша половина дня пройде без опадів, а ввечері очікується дощ.

18 травня відзначається день пам’яті мучениці Ірини. У народі цей день називався “Ірина Розсадниця”, оскільки у період з 18 по 25 травня прийнято висаджувати розсаду капусти. Займатися цим за звичаєм можуть лише жінки. “Якщо посадить овочі чоловік, то вони зацвітуть, але не дадуть плоду”. У цей час починає зеленіти липа, зацвітає чорниця.

Народні прикмети на 18 травня

  1. Птахи щебетати перестали – чекай грозу та дощ
  2. Розсада багато води вбирає – прикмета до того, що буде сухою покіс. Якщо, навпаки, грунт не вбирає в себе воду, то влітку буде багато дощів
  3. Негода в цей день – буде врожай хліба
  4. Гусак 18 травня в сухому місці чепуриться – скоро настануть холоди. Якщо ж він чистить пір’ячко у воді, то буде тепла погода
  5. Йде дощ з перервами – чекай погіршення погоди
  6. Великі хмари рухаються з Півдня на Північ – буде дощ найближчим часом
  7. Кішка траву їсть – прикмета, яка повідомляє, що скоро дощ піде
  8. У полях багато хвоща – зберете багатий урожай вівса

zakarpatpost.net

Comments are closed.