На Закарпатті продається зірковий фрукт, який нейтралізує похмілля

Газета «Неділя Закарпатські новини» знайомить закарпатців із екзотичними фруктами, розповідає про їхні корисні властивості та відкриває таємниці унікальних рослин.

Сьогодні мова піде про карамболу, пише газета «Неділя Закарпатські новини».

Цей дивовижний плід має багато назв. Оскільки у розрізі він нагадує зірочку, його часто називають зіркою, зоряним яблучком, п’ятикутником, або старфруктом чи корнішоном.

Ростуть ці дивовижні фрукти в Індії, Гані. Індонезії, Полінезії, Малайзії, Шрі-Ланці, Америці, на Гавайських островах та в інших країнах. У Європу їх привозять із Бразилії, Ізраїлю та Таїланду.

Батьківщиною карамболи є  Південно-Східна Азія. Там її їдять так, як ми яблука чи огірки.

Смак у екзота досить дивний – кислувато-солодкий, нагадує щось середнє між яблуком, аґрусом і огірком. М’якоть містить багато рідини, тому чудово вгамовує спрагу.

Але застосовують плоди не лише у якості їжі. За їхньою допомогою карамболи на Шрі-Ланці полірують мідь і латунь, а соком виводять із одягу плями.

Та найцікавішою якістю їстівної «зірки» є те, що вона є найкращим засобом від похмілля.

Карамболу часто використовують для прикрас десертів та різних страв, приготування салатів, соків, консервів, соусів, напоїв. Незрілі плоди солять і маринують, квітки додають в салати.

Їсти карамболу можна навіть зі шкіркою у сирому вигляді. Вона наділена багатьма лікувальними якостями, оскільки багата на вітаміни та корисні мікроелементи. У народній медицині Азії в лікувальних цілях використовують навіть листя і квітки.

Регулярне вживання у їжу плодів тропічної зірки покращує травлення, запобігає виникненню захворювань щитоподібної залози, сприяє зміцненню м’язів та кісток,  швидшому росту нігтів та волосся. Маски з м’якоті покращують стан шкіри, роблять її ніжною та гладкою.

Володимир ЗАКАРПАТСЬКИЙ, газета «Неділя Закарпатські новини», ексклюзивно для zakarpatpost.net

Comments are closed.