Чому на місці, де Малий Уж впадав у Великий, побудували “обрізаний” будинок? Історична розвідка

Фото та власне дослідження історії Ужгорода опублікував на своїй сторінці у соцмережі Alexander Gereshko.

Подаємо текст без змін:

“UPD. Недолюблюю текстові описи історії. Це неможливо достовірно перевірити, – йдеться у повідомленні. – Інша справа фотографії. Можеш давати будь-які коментарі, але у глядача більше можливостей отримати голу правду.

Викладаю вам рідкісну фотографію. І все ж доповнюю своїми коментарями. Те, що за довгі роки чув від різних людей і читав у різних джерелах.

Малий Уж. Де він впадав у великий? Саме тут, де зараз площа Пушкіна. Якщо подивитесь на карти більш раннього періоду, то побачите, якою серйозною водною артерією був тоді Уж.
Наші ліси рубали завжди. Як і зараз – для всієї Європи. Саме на цьому місці набережної була в далекі роки лісова біржа. Набережна в сезон покривалася величезними штабелями кругляка. Сюди прибували покупці лісу з Австрії, Німеччини, Угорщини. Далі ліс плив до місця призначення теж водою.
З початком великого будівництва в Ужгороді тут збудували поліцейське управління. З першого дня і до нашого часу будинок належав силовим структурам. Зараз це обласна СБУ. Поруч збудували військовий штаб. І так далі.

Десять років до половини 2000-х я мав у будинку навпроти, там, де кафе “Пінгвін”, невеличку телестудію, яку обладнав для обласної міліції. Будинок надзвичайно цікавий. Кілька відомих ужгородців у ньому жило й живе. Володимир Микита. Павло Балла, теж художник, Рижови…

Я розпитував, чому ваш будинок має дивну косу форму? Виявляється, коли Малий Уж зник, на місці русла навпроти поліцейського управління зробили скверик. А того будинку ще не було. При його будівництві влада міста поставила умову: скверик не має постраждати. Довелося обрізати будинок. Він так і повторює кордон того клаптика зелені, який сьогодні “вкрай заважає” ужгородським автомобілям.

От така фотографія і такий опис.

Плюс ще кілька фото, більш відомих в місті.

zakarpatpost.net