Як на Закарпатті проводяться голі весілля
Весільний бізнес на Закарпатті доволі розвинений, бо це – край, де працюють за кордоном, тобто знають, що таке долари
Весілля для закарпатців – особливе свято, на яке чекають усі – і батьки, і сусіди, і родичі, і друзі наречених. Хоч наші земляки все частіше розлучаються, все одно щоразу весілля роблять так, ніби воно буває всього раз у житті… тож відповідно грошей на нього не шкодують.
Тож які особливості весіль на Закарпатті, які традиції досі збереглися, які курйози стаються під час одруження, у скільки обходиться нашим землякам організація свята?
Про це та інше у прес-центрі газети «Неділя Закарпатські новини» під час наших «Недільних бесід» ми говорили з весільними ведучими Едуардом Коваленком і Володимиром Гончаренком.
– Чи доводилося проводити тематичні, костюмовані весілля?
Володя: У першу чергу зараз поєднуються наряди нареченої і дружок. Плюс враховується кольорова гама весілля. Відсотків 80 весіль зараз проводяться так. Метелики, краватки у хлопців такого ж кольору, як сукні у дівчат. Цим підкреслюється цілісність свята.
Едік: Для когось колір може мати свій власний символізм, як і пісня, під яку наречені вперше танцюють. Тематичні замовлення нам траплялися також. Це – така собі молодіжна тусовка у стилі стиляг, на яку приходили тільки найближчі друзі молодят. Були весілля у стилі 90-х, на які люди відповідно одягалися, просили нас підбирати таку тематику.
Володя: Були й чисто українські весілля, коли на свято приходили у вишиванках і мала грати тільки українська музика, ми спілкувалися тільки українською.
Едік: Біло в нас також весілля у стилі 18+. Ті наречені одружувалися не вперше і вони сказали, що всі традиції вже проходили, тому їм потрібно максимально відірватися. У них була компанія хардкортного формату.
Володя: Вони одразу заявили, що ми вже треті, з ким вони зустрічаються, тож поцікавились, чи ми беремось, чи їм іти шукати інших.
Едік: Їм потрібно було, аби не було ніякої цензури, щоб вільно вживалася ненормативна лексика. Ми вирішили, що нам це буде цікаво для власного досвіду, тому погодились.
Володя: Поставили тільки одну умову, що ми не вживатимемо нецензурні слова, а їм все було дозволено. Зрештою весілля вийшло таким, що ми його згадуємо по цей день. До речі, ми завжди за щось нове і радіємо, коли клієнти хочуть урізноманітнити свято. Але відсотків 90 усе ж маємо весіль класичних з усім набором традицій.
Які найбільші і найменші весілля проводяться на Закарпатті? Які бувають на весіллях забобони? Скільки коштують послуги старости, оператора, музикантів, фотографа?
Про це та багато-багато іншого читайте у свіжому номері газети «Неділя Закарпатські новини».
Купуйте свіжий номер газети «Неділя Закарпатські новини» у кіосках або передплачуйте на своїй пошті!
У продажу із 21 червня.