В цей день відзначається день Івана Купала або Яанов день, який традиційно справляють в селах навіть сьогодні.

Вважається, що це день чудес і чаклунства. У цей день прийнято було плести вінки, використовуючи дев’ять різних квіток. Після того, як вінок одягали, по прикметі не можна було говорити. Дівчина 24 червня лягала спати з цим вінком, очікуючи побачити в сні свого судженого, який мав прийти і зняти з неї вінок, інформує Ukr.Media культура.

Це свято також знаменувало собою день літнього рівнодення. Палили 24 червня багаття вечорами, а потім стрибали через них, взявшись за руки, танцювали, співали, спілкувалися між собою. Поширене повір’я про те, що папороть цвіте виключно в ніч на Івана Купала, а тому, якщо людина знайде її, то буде щаслива все життя. Вірили і в те, що папороть допоможе дізнатися, де знаходиться скарб. Поширене 24 червня було купання в річках і озерах, також ходили паритися в баню. Але було прийнято заготовлювати віники заздалегідь, оскільки вважали, що після Івана Купала віник не буде володіти цілющою силою.

У багатьох селах був поширений звичай 24 червня не спати до світанку, оскільки можна почути співи ельфів, і це дуже хороший знак, що передвіщає захист від злих сил на весь рік. Урочистості на честь свята проводилися протягом всієї ночі 24 червня і закінчувалися на світанку. Цікаво, що аж до 1770 року День Івана Купала вважався офіційним святом. Проте навіть його скасування не стало причиною для того, щоб його перестали святкувати. Навпаки, це один з народних свят, про який пам’ятають і сьогодні. Так, порівняно з Різдвом і Великоднем, 24 червня не пов’язане з церковними віруваннями, але все одно його відзначають представники різних релігійних конфесій.

Народні прикмети на 24 червня

  1. Якщо стоять теплі ночі, то можна очікувати багатого врожаю плодових дерев
  2. Туман стоїть – прикмета того, що буде багато грибів.

zakarpatpost.net