Як закарпатець використовує паростки для зцілення та омолодження

У проростках рослин немає калорій, але є елементи, що допомагають підтримувати здоров’я, гарний настрій і красу

– Останнім часом мене часто переслідувало відчуття втоми і настрій пропадав. Я звертався з проблемою до лікаря. Пройшов обстеження. Аналізи показали, що негативних змін в організмі немає, просто у мене затягнулася так звана весняна втома, коли організму не вистачає вітамінів і мікроелементів, яких у фруктах і овочах торішнього врожаю залишається до цього часу зовсім мало. Лікар порадила мені більше гуляти і пити вітамінні комплекси відповідно до мого віку, – пише в листі до редакції житель Мукачева Михайло Орос. – А син мого сусіда, студент медичного вузу, підказав ще один рецепт домашнього ліки: додавати в їжу паростки. Минулу весну я регулярно їв пшеничні і сочевичні проростки, пише газета «Поради ЗДОРОВ’Я».

Щоб отримати прорости, потрібно знати деякі нехитрі правила. Насіння слід добре промити холодною водою. Потім розкласти їх тонким шаром на великій тарілці і покрити марлею. Налити води стільки, щоб вона закрила насіння. Тримати в теплі і темряві до трьох днів. Не забувайте регулярно міняти воду. Готові проростки промиваємо. Щоденна норма – 50-100 г пророслого насіння. Додають проростки в кашу, йогурт, салат та інші страви.

А ось якими властивостями вони володіють.

Сочевиця проти ГРВІ. У проростках сочевиці вітаміну С більше, ніж в лимонах, апельсинах і ківі, тому їх вживають для профілактики грипу та ГРВІ.

Соя для молодості. Соя багата лецитином, який перешкоджає утворенню каменів в жовчному міхурі і холестеринових бляшок. Вживання соєвих проростків позитивно впливає на пам’ять і сприяє відновленню клітин мозку та нервових тканин. Пророщена соя добре поєднується з сирами.

Пшениця проти сивини. Пшеничні проростки стимулюють роботу кишечнику і корисні для шлунка, а амінокислоти, що в них містяться, перешкоджають появі сивини.

Броколі – найбільш антиканцерогенний овоч. До супу-пюре з броколі додайте проростки. У популярній літературі радять змішувати ці проростки зі сметаною і зеленню та подавати як заправку до печеної картоплі.

Льон для судин. Проростки льону зміцнюють кровоносні судини і підтримують еластичність шкіри та м’язів. Корисні вони при варикозі. Їх можна змішувати з фініками, горіхами і медом.

Гарбуз для потенції. Гарбузові проростки зміцнюють пам’ять, підвищують працездатність, нормалізують сон, адже в них багато цинку. Крім того, вони підвищують чоловічу потенцію і ефективні для профілактики простатиту.

Кунжут – кальцієвий чемпіон. Пророщене насіння кунжуту – чемпіон за вмістом кальцію. Проростки корисні при артриті і остеохондрозі. Можна посипати кунжутним проростками булочку або бутерброд з сиром.

Взагалі, став відчувати себе значно краще. І зараз я теж не забуваю про ці ліки. Тому раджу  читачам газети «Поради ЗДОРОВ’Я» порадитися зі своїм лікарем: може ваша втома теж від нестачі вітамінів і важливих елементів?

zakarpatpost.net