Інга Маковецька: підтримка багатодітних сімей – обов’язок держави

П’ятеро дівчат і двоє хлопців: таке головне багатство нажила родина Стинич, яка живе в селі Шенборн, що на Мукачівщині. Про таку велику сім’ю подружжя і не мріяло, кажуть, на це була Божа воля. Своїх дітей намагаються забезпечувати у міру сил та можливостей. Втім, кажуть, було б добре, якби і держава їх більше підтримувала.

Довго у декретній відпустці Олеся Стинич не пробула, вже вийшла на роботу. За її словами, витрати на виховання дітей щороку тільки зростають.

– Тільки щоб одягнути скільки треба коштів. А прогодувати, придбати зошити, інше шкільне приладдя це дійсно важко, – розповідає багатодітна мама.

Наскільки складно виховувати та ростити таку кількість дітей добре розуміє волонтерка, журналістка, а сьогодні ще й кандидат в народні депутати від Радикальної партії Олега Ляшка Інга Маковецька. Вони разом із заступником Лідера РПЛ, нардепом Василем Амельченком завітали у гості до багатодітної родини.

– Кожна багатодітна родина в Україні по-своєму унікальна, – ділиться враженнями Інга Маковецька. – Але у кожній такій родині панує тепло, це те, до чого ми всі повинні прагнути. Тому держава мусить допомагати таким сім’ям.

Наразі ж, за її переконанням, уваги з боку держави приділяється недостатньо. А виплати, які отримують сім’ї з дітьми, зовсім не високі.

– Однозначно потрібна підтримка в освітянському напрямку – часто матері нарікають, що діти хотіли б вчитись і музиці, і малюванню, проте не мають такої змоги. Отримати путівку на відпочинок для дитини з багатодітної сім’ї практично неможливо, – розповіла Інга. – Таких проблем у кожній області та кожній родині багато. Тому це дуже необхідний крок з боку держави – підвищувати виплати при народженні дитини, надавати пільги членам багатодітних сімей на проїзд, на навчання, бо ці діти  – це майбутнє України.

Наразі ж найбільшу підтримку в багатодітній сім’ї Стинич отримують одне від одного та сподіваються на краще майбутнє для своїх дітей.

zakarpatpost.net

Comments are closed.