Старовинна зброя, монети, коштовності та наукові відкриття на території Ужгородського замку

Шаблі, медальйони, монети та застібки – усе це виявили студенти Ужгородського національного університету під час дослідження руїн середньовічної церкви Святого Юрія на території Ужгородського замку, пише vseosvita.ua

  • Більше цікавих новин читайте у газеті «Неділя Закарпатські новини»! Купуйте газету у кіосках Закарпаття!

Зброю 17 століття та цілу низку цікавих артефактів і знахідок виявили студенти та викладачі УжНУ під час літньої практики.

В археологічній експедиції взяли участь 35 студентів першого курсу історичних спеціальностей, факультету історії та міжнародних відносин.

Як зазначають ужгородські археологи, експедиція УжНУ вже була тут й минулого року, досліджувалася вівтарна частина церкви. Наразі розкопки проводяться в центральному нефі, який вважається найбільш давньою частиною церкви.

Вивчення знайдених артефактів дозволить їм провести датування церкви, яка функціонувала до першої половини XVIII століття, та встановити етапи її перебудови.

Керівник археологічної експедиції, кандидат історичних наук Володимир Мойжес зазначає:

На  площі, в якій ведуться розкопки ми знаходимо значну кількість артефактів, наразі ми маємо більше 50 індивідуальних номерів знахідок. Церква Святого Юрія функціонувала до 1728 року, тоді трапилася пожежа, яка завдала значних руйнувань замку та церкві. Замок був відбудований, а споруда церкви так і залишилася в руїнах.  З 1740 року в стінах замку розташовувався австрійський гарнізон і солдати пограбували існуючі в храмі крипти з похованнями. Цьогоріч знайшли дві шаблі, медальйони, застібки, пряжки та монети, а також зафіксовано чимало поховань XV-XVII ст.

Ось така інформативна та корисна літня практика у студентів-істориків. Тож побажаємо їм успіху та нових неймовірних, і цікавих знахідок.

zakarpatpost.net