Ужгородські гадини змінюють шкіру

Уж – місто різних диких тварин та вужів. Саме плазунів у нас дуже багато. Живуть вони у багатьох куточках міста біля Ужа та озер.

  • Більше цікавих новин читайте у газеті «Неділя Закарпатські новини»! Купуйте газету у кіосках Закарпаття!

Ці плазуни мирні. Тож вживаються з людьми. Щоправда, дехто від них боїться і навіть вбиває. Але багато хто до вужів давно звик і зовсім не звертає увагу на таке співіснування. Тим більше, змії дуже корисні – винищують різних дрібних гризунів і відповідають за санітарні умови, очищаючи Ужгород від усіляких рознощиків інфекцій.

А зараз у деяких із них почалася линька. Зазвичай вужі змінюють шкіру раз на рік, але молоді – значно частіше, бо вони швидко ростуть і шкіра стає для них затісною.

У цей період плазуни дуже вразливі.

Процес відбувається досить цікаво. Спочатку змія треться мордою об ґрунт і навколишні предмети. Після того як відмерлий шар лопається на губах, вона намагається зачепитися за гілку або камінь, і коли це вдається, починає повільно з неї виповзати. Змія повзе вперед, а шар шкіри, що скидається, залишається позаду неї. Він вивернутий навиворіт.  Скинуті під час линьки змій «наряди»  називають виповзками. Їх люблять підбирати закарпатські босоркані, бо шкіра змії часто використовується у різних магічних ритуалах.

zakarpatpost.net