Головному земельнику Закарпаття загрожує 8 років тюрми

Детективи відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП в Закарпатській області розслідують кримінальне провадження щодо незаконного відчуження земельних ділянок на Мукачівщині, пише Репортер.

  • Подавайте оголошення у газету «Закарпатські оголошення» ⇒ 050 222-50-50

Слідством встановлено, що в лютому 2018 року обласне управління Держгеокадастру в особі її керівниці Світлани Мельничук видало завідомо протиправний наказ, яким було включено до переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності для продажу прав на них на земельних торгах – 14 земельних ділянок загальною площею 559,6741 га, які розташовані на території Бобовищенської сільської ради (за межами населеного пункту) Мукачівського району.

Цим самим посадовці Держгеокадастру незаконно позбавили права постійного користування даними земельними ділянками ДП «Агропромислово-торгове підприємство «Бобовище», яке володіло ними на підставі державного акту на право постійного користування.

Начальник Головного управління Держгеокадастру в Закарпатській області, достовірно знаючи про те, що ДП «Бобовище» включено до переліку підприємств, які не підлягають приватизації, а дані земельні ділянки використовуються даним підприємством у його господарській діяльності, переслідуючи кінцеву злочинну мету отримання неправомірної вигоди для себе, підписала та видала завідомо незаконний наказ, що в подальшому призвело до відчуження від держави 14 земельних ділянок.

У подальшому землі ДП «Бобовище» взяло в оренду приватне товариство терміном на 7 років з правом пролонгації договору оренди.

Своїми діями очільниця Держгеокадастру в Закарпатській області грубо порушила вимоги Земельного кодексу України та Закону України «Про управління об’єктами державної власності», з метою отримання неправомірної вигоди як для себе, так і для приватного товариства. За даними фактами СУ ГУНП в Закарпатській області розпочато кримінальні провадження за ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України (зловживання владою) та за ч.2 ст.366 ККУ (складання і видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, що спричинило тяжкі наслідки).

Фігурантці справи загрожує позбавлення волі на строк до 8 років, повідомляють у відділі комунікації поліції Закарпатської області.

zakarpatpost.net

Comments are closed.