Як із мінімальними затратами облаштувати ділянку. Поради закарпатського ландшафтного дизайнера

[Total: 0    Average: 0/5]

Зараз просто висадженими квітами на клумбах  уже нікого здивувати не можна. Перед будинками, приватними фірмами, багатоповерхівками вже давно почали створювати цілі рослинні шедеври.

  • Більше цікавих новин читайте у газеті «Неділя Закарпатські новини»! Купуйте газету у кіосках Закарпаття!

Щоправда, на Закарпатті є ще чимало й занедбаних, захаращених місць, але їх також можна привести до ладу. Тож як зробити ділянку гарною, як поєднувати між собою квіти, як за ними доглядати, чи можна грядки сумістити з сучасними рослинними композиціями?

Про це багато іншого  у прес-центрі газети «Неділя Закарпатські новини»  ми говорили з ландшафтним дизайнером Сніжаною БОЙКАС.

Як із мінімальними затратами облаштувати ділянку?

Це непросто. Рослини дорогі. Раніше за 2-3 тисячі доларів і водоспад можна було встановити, і красу довкола створити. Зараз – ні. За рослинами потрібен догляд, скажімо, нано рослини повільно ростуть, щоб їх продати, треба 5 років почекати.

Колись рослина коштувала 60 гривень, тепер – тисячі вартість зросла в рази.  Раніше все завозили з Польщі, зараз – переважно з Голандії, нашпиговані гормонами, без яких вони потім не хочуть рости, або ж вирощують у нас і вони дорогі.  Хороший газон теж обходиться недешево, якщо на ньому сіяти якісну траву. Крім того, якщо дощів немає, його треба зранку і ввечері поливати. Крім того, газон постійно потрібно удобрювати – весною, восени – одними, після кожного покосу – іншими добривами.  Косити також треба вчасно. Взимку сніг на них скидати не можна, трава згниє. Я висаджую насіння, що швидко проростає, а на наших міських газонах ростуть бур’яни. У мене є клієнти, які дуже старанно за ними доглядають.

Отже, з малими затратами можна зробити хіба що маленьку клумбочку, купити кілька рослин. Я взагалі пропоную не купувати 20-30 рослин на маленьку гірку, бо через рік-два вона вся заросте і їх потрібно пересаджувати. Треба знати, як рослини розростаються і посадити їх відповідно. Тому, якщо бюджет обмежений, раджу просто зробити невелику гірку.

Водоспади обходяться дорого. Там треба систему, щоб вода циркулювала. Встановлювати його треба в напівтінь, аби вона не закисала. На сонці водоспад зацвіте.

zakarpatpost.net

Comments are closed.