Як соцмережі-монополісти блокують закарпатців

[Total: 0    Average: 0/5]

Видалення публікацій зі сторінки, заборона на поширення матеріалів, блокування акаунту на кілька днів, а то й назавжди. Багато хто з тих, хто активно користується соцмережами, зіштовхувався з подібним. Чи справді в Інтернеті панує свобода? Чи обмежуються права користувачів? Чи можна ділитися інформацією про все, крім того, що не заборонено законом? Саме це й з’ясовувала газета «Неділя Закарпатські новини».

  • Більше цікавих новин читайте у газеті «Неділя Закарпатські новини»! Купуйте газету у кіосках Закарпаття!

Де свобода? Як соцмережі-монополісти блокують користувачів

Найбільше незручностей від соцмереж у публічних людей, блогерів, журналістів, тих, хто позиціонує себе як громадські активісти. Їхні сторінки часто блокують, не дозволяючи оприлюднювати важливу інформацію.

Журналісти газети «Неділя Закарпатські новини» та сайту zakarpatpost.net неодноразово зіштовхувалися з блокуванням через те, що поширювали новини в групах. Причиною блокування у  повідомленні від служби підтримки було вказано спам (масове розсилання кореспонденції рекламного чи іншого характеру людям, які не висловили бажання її одержувати). Також записи абсолютно нейтрального характеру час від часу видалялися.

Цікаво, чим же може порушувати правила спільноти прогноз погоди чи гороскоп, коли там не пропагується насилля, вони не є фейком, а фактично унікальними авторськими матеріалами, не оздоблені фото з еротичним змістом.

Що важливо, блокуються сторінки та видаляються матеріали без попередження, а розблоковувати їх довго та важко, практично неможливо. При цьому, якщо допис і розблокують після надсилання запитів до служби підтримки, то лише через кілька днів, а на той момент він зовсім втратить актуальність і стане для читача нецікавим.

«Я опублікував заклик прийти підтримати акцію проти свавілля чиновників. Мене заблокували. Розблокували через тиждень, коли все пройшло. Скоріш за все, на мене хтось поскаржився. Тож де тоді свобода висловлювань, коли я фактично нічого не робив, не поширював щось протиправне», – каже Віталій Сідун.

«Мене постійно блокують у соцмережах. Я – адвокат і висвітлюю те, з чим зіштовхуюся в роботі. Звісно, це подобається не всім. Мої записи то зникають зі сторінки, то взагалі мене блокують на 3, 5, 12 або 30 днів. Уже маю шість сторінок, бо сподіватися, що донесу інформацію до читачів із однієї не можу. Є таке, що одночасно заблоковані і 5 сторінок, – ділиться думками Віктор Пилип. – Не знаю, кому і чим я не догодив, однак неправильно застосовувати до людей такі обмеження. Це порушує мої права як людини, мої інтереси як користувача. Добитись правди через суди також не можна, оскільки компанії-монополісти все одно виграють справу».

Фактично будь-який користувач будь-якої соцмережі в один прекрасний день може виявити, що його заблоковано. Для цього не потрібно робити щось протиправне, досить виявити активність. І вона вже сама по собі може викликати підозри, а відтак – і обмеження дій у майбутньому.

zakarpatpost.net

Comments are closed.