Що робити закарпатцям, коли гниють персики

Свіжі, соковиті, ароматні персики уже через добу можуть погнити. Трапляється ж таке, що людина купить їх, усе з’їсти одразу не може, а на ранок уже й їсти немає що, бо плоди загнивають.

  • Більше цікавих новин читайте у газеті «Неділя Закарпатські новини»! Купуйте газету у кіосках Закарпаття!

На жаль, часто закарпатці нарікають на те, що плоди починають псуватися ще на деревах. Що робити?

Аграрії радять прибирати одразу вражені плоди, щоб не заражувалися інші. Необхідно також обрізати хворі гілки і знищувати, краще спалювати. Крім того, рекомендується  проводити обробку дерев спеціальними препаратами від гнилі (кілька разів: до цвітіння, після цвітіння, можна і після плодоношення).

Якщо плоди гниють через те, що їх атакують личинки плодожерки, які проколюють у персиках дірочку і в тому місці з’являється гниль, дерева варто обприскувати  такими препаратами, як “Хорус” або “Топаз”, а через 20 днів ще й “золоном”.

Утім причиною може стати і грибок, коли персики стають бурими і розм’якшуються.

Найчастіше таке трапляється тоді, коли крона дуже густа, погане провітрювання, а повітря сире. Це сприяє  поширенню гнилі.  Холодна і волога погода навесні також сприяє розвитку захворювання.

Тому персикові сади найкраще закладати на узвишші, де добре циркулює повітря. Якщо трапилась така неприємність, опалі плоди потрібно зібрати і спалити, а пошкоджені гілки безжально обрізати до здорових тканин і також спалити.

Загалом для обробки персикових дерев від грибків підійде 3% бордоська рідина. Можна її замінити на 3% розчин залізного купоросу, який теж добре здатен впоратися із хворобами, але має більш м’яку дію.

zakarpatpost.net

Comments are closed.