Для чого закарпатські дівчата одягають на голову червоного диявола

Випадково на п’яному базарі поспілкувався з чоловіком, років на три-чотири старшим за мене. Почав розмову він. І почав із обурення. Чомусь він вирішив, що я його підтримаю. Бо сивий теж – певно, тому я викликав у нього довіру, пише газета «Неділя Закарпатські новини».

  • Більше цікавих новин читайте у газеті «Неділя Закарпатські новини»! Купуйте газету у кіосках Закарпаття!

Обурив його колір волосся молодої дівчини, яка пройшла повз нас. А відтак почалося!

Я бачив маленькі татушки, які виконують роль таку саму, як і пірсинг. А татуювання на все тіло – це лякає справді. Біля університету я бачив дівчину, геть усю у татуюваннях. Уявіть собі – руки, шия, обличчя, вуха, ноги – геть усе у рясних і густих малюнках. Для художника така робота може і цікава, а от для тих, хто йде поруч… Дехто навіть сахався від неї, від тієї красивої, але геть чорної дівки.

Я подивився в інтернеті матеріали про тату. І, знаєте, знайшов багато цікавого. Оригінального, такого, що заслуговує на увагу.

От, наприклад, людина розрубала собі ногу. І настільки глибоко і страшно, що довелося шити грубими нитками і великими стіжками. Коли все загоїлося – на литці аж до кісточки лишився великий шрам. І що робить власниця шраму? Вона не ховає ногу у штанях, не носить постійно, навіть улітку, колготи. Вона замовляє собі невеличке тату. Зверху шраму їй малюють голову риби, а внизу – хвостик. Вийшов скелет риби, який і ховати не хочеться, бо оригінальний.

Та й іще там багатенько такого, що може надовго затримати вашу увагу. Але то ви зможете подивитися самостійно.

А я хочу завершити так. Колись дуже давно я прочитав книгу академіка Дмитра Ліхачова «Бути чи здаватися?». І пригадалася вона мені саме тепер не випадково. Бо все, про що ми говорили вище, так чи інакше покликано привернути увагу. Тобто людина хоче здаватися кращою, цікавішою, оригінальнішою, тому фарбує волосся, проколює носа чи пупок, робить собі тату. А насправді ця людина може виявитися у житті нудною і ніякою. Усе, що у неї є – це волосся, пірсинг і тату.

А чоловікам цікаві жінки, з якими можна поспілкуватися, які вміють вислухати, зрозуміти, підтримати розмову…

Тому жоден «червоний диявол» на голові не приверне увагу надовго. На мить – і не більше. А от душевно багата людина буде тримати твою увагу цілу вічність.

Василь КУЗАН

Повний текст читайте тільки у газеті «Неділя Закарпатські новини».

zakarpatpost.net

Comments are closed.