Закарпатка у Англії створює зубате взуття, а інша дизайнерка виготовляє тканину із бактерій

[Total: 0    Average: 0/5]

Мар’яна Фантич успішно закінчила коледж мистецтв імені Ерделі в Ужгороді, далі – Львівську академію мистецтв, після чого їй поталанило здобути диплом знаменитого англійського університету в графстві Міддлесекс.

  • Більше цікавих новин читайте у газеті «Неділя Закарпатські новини»! Купуйте газету у кіосках Закарпаття!

Нині вона мешкає у Лондоні і працює дизайнером. Саме вонастала моделлю для фонтану «Дівчина з голубом».

Ім’я нашої землячки добре відоме у всьому світі. У 2012 році вона разом зі своїм партнером Домініком Янгом створила епатажну колекцію модних речей Apex Predator. Про неї заговорили як про креативну авторку зубатого взуття. Спочатку того, що зуби на підошвах черевиків штучні, ніхто навіть не знав, вони настільки нагадували натуральні. Але вона сама зізналася, що використала штучні пластикові протези китайського виробництва. Особливого «шарму» підошвам додавали золоті коронки на деяких експонатах. Про цей витвір сучасного мистецтва написали практично всі провідні видання Європи та Америки.

Інша відома дизайнерка, що також мешкає у Лондоні придумала інакшу новацію. Ось що про неї пише Укрінформ:

Вирощування одягу з бактерій стало реальністю і може увірватися у сучасне життя. Цей метод вигадала дизайнерка з Лондона на ім’я Сент-Мартінс Сюзанна Чи.

Лондонська дизайнерка зуміла створити унікальну «мікробну целюлозу, виготовлення якої є гранично простим і дешевим процесом». Для отримання нового матеріалу вона змішує у звичайній ванні цукор, зелений чай і колонії бактерій, які у виробництві застосовуються для ферментації різних напоїв.

У підсумку на поверхні води проступають цілі пласти тканини, яка повністю складається з бактерій. Згодом тканину обробляють натуральними барвниками, наприклад, буряковим соком.

За словами авторки цієї ідеї, шиття з такої тканини виглядає як приємний і простий процес. Втім, шити тут особливо не доводиться. Адже тканина легко скріплюється простим притисненням різних шматків один до одного.

Єдиний неприємний момент в одязі з такої тканини полягає в тому, що власник буде носити на собі звичайні пласти чайного гриба. До речі, по нині невідомо, з якою метою можна використовувати таку тканину, а також наскільки безпечним є тісний контакт із подібними матеріалами.

zakarpatpost.net

Comments are closed.