Чому на Закарпатті мироточать дерева

[Total: 0    Average: 0/5]

Ми детально розібралися, що за цим насправді криється

Мироточивості в релігії приділяють особливу увагу. Але, цікаво, чому у католиків мироточать статуї, а у православних – ікони? Бо у одних має важливе значення скульптура, а в інших – малюнок? А до чого тут миро? – пише газета «Неділя Закарпатські новини».

  • Живі історії, більше ексклюзивних новин читай тільки у газеті «Неділя Закарпатські новини». Купи газету у кіоску або передплати на своїй пошті. Індекс: 09653

І чому останнім часом так багато ікон почали мироточити? Люди стали святішими? Ні. Просто їм хочеться більше видовищ і див. І в церквах про це добре знають. До того ж дива дають змогу утримувати віруючих всередині однієї спільноти та ще й привести туди паломників із інших місць.

Журналіст газети «Неділя Закарпатські новини» і сам став свідком мироточивого дива. Але мироточило звичайне дерево. Як таке може бути?

Чому на Закарпатті мироточать стіни саун?

Справа в тому, що найчастіше пускають так зване миро, ікони намальовані на дерев’яній поверхні.

Пояснення тут просте: дерево зсихається і виділяє вологу, смолу, всякі речовини, які й приймають за миро. Дерев’яні будиночки, популярні останнім часом на Закарпатті, до речі, теж мироточать, але на це ніхто не звертає увагу. Ви, напевно, бачили на дошках, які стоять на сонці, виділення смоли? Або на старих дерев’яних електричних стовпах часто таке можна помітити влітку: деревина, нагріваючись і висихаючи, виділяє смолу, яка в ній міститься. Те ж саме можна побачити у сауні, якщо її оббито сосновими дошками.

Повний текст читай тільки у свіжому номері газети «Неділя Закарпатські новини».

Купуй свіжий номер газети «Неділя Закарпатські новини» у кіосках або передплачуй на своїй пошті!

zakarpatpost.net

Comments are closed.