На Закарпатті мироточать сауни та дерева, а в Росії – пам’ятники Леніну

Мироточивості в релігії приділяють особливу увагу. Але, цікаво, чому у католиків мироточать статуї, а у православних – ікони? Бо у одних має важливе значення скульптура, а в інших – малюнок? А до чого тут миро? – пише газета «Неділя Закарпатські новини».

І чому останнім часом так багато ікон почали мироточити? Люди стали святішими? Ні. Просто їм хочеться більше видовищ і див. І в церквах про це добре знають. До того ж дива дають змогу утримувати віруючих всередині однієї спільноти та ще й привести туди паломників із інших місць.

  • Живі історії, більше ексклюзивних новин читай тільки у газеті «Неділя Закарпатські новини». Купи газету у кіоску або передплати на своїй пошті. Індекс: 09653

Журналіст газети «Неділя Закарпатські новини» і сам став свідком мироточивого дива. Але мироточило звичайне дерево. Як таке може бути?

У ЗМІ описано чимало випадків так званого мироточення. Наприклад, про один із них пише російський сайт Итоги.

«Одного разу експертам стало відомо, що під Брянськом проживає жінка, у якої в квартирі всі ікони починають виділяти миро. Фахівці виїхали на місце, щоб особисто переконатися в незвичайності того, що відбувається. Господиня зустріла їх привітно, акуратно розстелила на столі скатертину, а на неї поклала образи. Після чого запрошений батюшка попросив всіх вийти з кімнати і відслужив молебень. Через кілька годин ікони вкрилися крапельками золотистої маслянистої рідини. Але, що дивно, масло з’явилося і на кульковій ручці, яку поклали поруч. Якщо процес святий, тоді до чого тут ручка? На це питання експерти поки не знають відповіді. Втім, вони не ручаються і за чистоту експерименту, оскільки їм доводилося на час залишати приміщення», – йдеться у матеріалі.

Найбільше мироточінь чомусь у Росії. Звідти надходили навіть повідомлення, скажімо, про те, що замироточив пам’ятник Леніну, який усіма силами боровся з релігією.

«Мер Светогорська зауважив, що пам’ятник Леніну замироточив, коли в суботу, 4 березня, він прогулювався по місту. «Проходив повз площу і помітив ледь вловиму зміну на обличчі нашого колишнього вождя. Підійшов ближче і зрозумів, що з лика Ілліча тече сльоза. І це точно не  були сліди дощу. Тут я і зрозумів, що пам’ятник Леніну теж замироточив», – розповів він у інтерв’ю місцевому виданню.

Було також повідомлення з Криму, що там замироточив бюст Миколи ІІ.

У 2017 році Наталію Поклонську, колишнього прокурора анексованого півострова, яка про це заявила російському каналу, повідомивши, що до погруддя приносять дітей, прикладають їх, аби вони зцілилися, у мережі підняли на сміх. На цю тему тоді було створено чимало фотожаб і колажів.

Повний текст читай тільки у газеті «Неділя Закарпатські новини».

Купуй свіжий номер газети «Неділя Закарпатські новини» у кіосках або передплачуй на своїй пошті!

zakarpatpost.net