Facebook заблокував ряд українських сайтів і назвав це знищенням фабрики тролів

[Total: 0    Average: 0/5]

Днями Facebook знищив кількасот ботів, які поширювали фейки в українському медіапростірі. Про це в студії Радіо Промінь розповіла Альона Романюк — редакторка інформаційної кампанії “По той бік новин” Інституту розвитку регіональної преси, пише ukr.radio.

  • Живі історії, більше ексклюзивних новин читай тільки у газеті «Неділя Закарпатські новини». Купи газету у кіоску або передплати на своїй пошті. Індекс: 09653

“Фабрику тролів” чи, скоріше, ботів, прикрили у Facebook в Україні. Соцмережа призупинила діяльність акаунтів і груп, які великі скоординовану кампанію з дезінформації. Загалом Фейсбук видалив 168 акаунтів, 149 сторінок і 79 груп. Сукупно у них було майже 4  мільйони 200 тисяч фоловерів. Сторінки і групи керувалися фейковими аккаунтами, а імена постійно змінювалися. Серед заблокованих також — сторінки деяких інформаційних сайтів, таких, як Znaj.ua, Hyzer та Politeka.

Глава політики кібербезпеки Facebook Натаніель Глейхер заявив, що ідентифікували дезінформаторів на основі поведінкового аналізу, а не змісту контенту. Водночас, експерт заявляє, що піар-кампанія не працювала на якогось одного клієнта чи бізнес, замовлення брали у різних клієнтів з метою просто заробити гроші, розкручували такі теми як спорт, знаменитості, шоу-бізнес, політика і економіка. Було виявлено, що всі ці акаунти, сторінки інформаційних сайтів належать до однієї піар-компанії.

Альона Романюк — редакторка інформаційної кампанії “По той бік новин” Інституту розвитку регіональної преси розповідає, що закриття акаунтів грунтуються на певному аналізі і помилково закрити акаунт практично неможливо. Коли є скарги користувачів на контент, може бути тимчасове обмеження доступу, це можна відновити. Якщо ж Facebook видалив сторінку, то це вже назавжди.

“Більш того, зараз Facebook працює над тим, щоб лінки на сайти Znaj.ua, Politeka та деякі інші, які розповсюджували подібні речі, внести в чорний список. У Facebook насправді є чорний список тих ресурсів, лінки на які вони блокують: їх не можна переслати ні в особистих повідомленнях, ні поділитися ними на своїй сторінці”, — говорить експертка.

Перешкод же роботі самих сайтів не буде, тож їх можна побачити, але через соцмережі це буде дуже проблематично.

Створити нові сторінки та акаунти, звісно, можна, але за словами Альони Романюк, за оцінками фейсбуку тільки ці два ресурси витратили півтора мільйона доларів на розкрутку цих сторінок. Нині в умовах, коли вибори вже минули, а замовлень від політиків стало менше, зібрати таку суму буде нелегко.

zakarpatpost.net

Comments are closed.