В Ужгород приїхали нові автобуси

В Ужгород приїхали перші три з 10-ти автобусів “Електрон” великої пасажиромісткості, які цього року придбали для комунального транспортного підприємства. Решта мають прибути вже ближчим часом, повідомляє відділ інформаційної роботи Ужгородської міської ради.

  • Більше цікавих новин читайте у газеті «Неділя Закарпатські новини»! Купуйте газету у кіосках Закарпаття!

Автобуси купили у фінансовий лізинг, у першому півріччі провели конкурс, найкращі умови запропонував “Укргазбанк”, який і переміг. Передбачається, що автобуси їздитимуть новим маршрутом, який з’єднає Дравці, Новий район, вулиці Собранецьку, Закарпатську, Загорську, Олександра Грибоєдова, УжНУ, загалом охоплюватиме понад 30 зупинок. Конкурс буде оголошено незабаром, так вдасться розвантажити діючі маршрути і водночас забезпечити сполучення віддалених частин міста, щоб ужгородці могли їздити без пересадок та подвійної оплати.

Завод-виробник, за словами міського голови, врахував побажання керівництва КП “Ужгородський муніципальний транспорт”, водіїв, пасажирів, тож нові автобуси, у порівнянні з такими ж моделями, купленими торік, – із окремими технічними поліпшеннями.

Про те, що було вдосконалено, розповів директор КП “Ужгородський муніципальний транспорт” Віталій Готра. За його словами, сучаснішими та зручнішими зробили сидіння, змінили систему обігріву в автобусі – у цих «Електронах» окремо опалюється салон, окремо кабіна водія, змінено системи охолодження, дверних механізмів – вони відкриваються ще більш плавно, встановлено потужні вентилятори в салоні, доопрацьована система аварійних виходів. Удосконалили також систему відеонагляду, збільшено кількість камер в автобусі. Внесли і численні технічні зміни, які допоможуть зменшити витрати пального, легше керувати автобусом тощо.

Комерційний директор заводу-виробника СП «Електронтранс» Володимир Будзан відзначив, що такі самі автобуси, “Електрони”, їздять у Львові, зараз їх 115, перші 10 там почали курсувати у 2016 році, тобто вже експлуатуються четвертий рік. Своїми вулицями Львів не дуже відрізняється від Ужгорода – там вони теж вузькі, багато бруківки, тому коли у 2017 році приїхали демонструвати автобуси до нашого міста і проїхалися всіма вуличками, де як стверджували місцеві перевізники, великі автобуси не проїдуть, переконали, що це реально. За рік роботи в Ужгороді “Електрони” теж себе добре показали, разом із тим, на заводі пішли назустріч ужгородцям і відкоригували технічні нюанси, з якими ті зверталися, зокрема, поміняли рульовий механізм, який, вважають, буде краще працювати в умовах Ужгорода, удосконалили систему відеоспостереження, змонтували систему для обліку проїзду (валідаторів) тощо.

Наразі, за словами Віталія Готри, автобуси проходитимуть реєстраційні процедури, після чого підприємство братиме участь у конкурсі на перевезення на новому маршруті №24, планується, що більшість автобусів, які придбали цього року, обслуговуватимуть саме його. Кілька “Електронів” залишать у резерві на випадок виникнення непередбачуваних ситуацій. Крім того, можливо, доповнять і діючі маршрути.

zakarpatpost.net