Як закарпатець через будинок батька брата арматурою вбивав

[Total: 0   Average: 0/5]

А на суді вигадав історію з ягнятами

Через спадщину закарпатці часом не лише сваряться, але й судяться б’ються та вбиваються. Хата для багатьох наших земляків – найбільша цінність і про родинні зв’язки часом деякі навіть забувають. Особливо, коли дітей у родині декілька, після смерті батьків за майно починаються цілі війни, пише газета «Неділя Закарпатські новини».

  • Більше цікавих новин читайте у газеті «Неділя Закарпатські новини»! Купуйте газету у кіосках Закарпаття!

Так було і в Копашневі, що на Хустщині. Брат не міг вибачити рідному брату те, що батько передав будинок іншому синові, а не йому. Він сподівався ще відсудити майно, але трапилось непередбачуване.

Було близько 12 години, як Максим (імена із етичних міркувань замінено) приїхав із дружиною до успадкованого будинку на машині. Віктор жив навпроти і все бачив. У той час він саме був на подвір’ї. У руках чоловіка був металевий прут. Тим часом вулицею проходив односелець і запитав від Максима, чи не хоче він продати хату, на що той відповів, що ще не вирішив. Ці слова були фатальними для нього. Почувши, що мова зайшла за будинок, Віктор закипів, вискочив на вулицю і почав сваритися з братом. Далі – вдарив його металевою палицею по голові. Від удару чоловік упав на землю і втратив свідомість. Але Віктора це не зупинило. Він продовжував своєю товкти його в різні частини тіла, спричинивши забійну рану голови, множинні забої грудної клітки, перелом ребер.

Поки Максим лежав посеред дороги непритомним, чоловік ще й накинувся на його дружину, погрожував її убити за спадщину.

Відтягнули розлюченого закарпатця від нещасної жінки сусіди, які збіглися на її крики. Вони ж пробували привести до тями Максима, але безуспішно, тож згодом викликали лікарів та правоохоронців.

На суді Віктор вигадав у своє виправдання історію з ягнятами і свою провину визнав лише частково.

«Того дня я напоїв худобу, вигнав її на пасовище, але троє ягнят зайшли на частину земельної ділянки, яка належить братові. Через це він вибіг на дорогу, почав на ображати мене  нецензурними словами. Далі підійшов і вдарив кулак кулаком у ніс. Я намагався нанести удар у відповідь, проте не встиг, оскільки Максим міцніший і знову ударив мене в обличчя. Я не втримався на ногах і впав на землю. Потім піднявся і пішов додому, узяв арматуру і вдарив брата по нозі. Від болю він схилився, тож другий удар припав йому на голову. Вже лежачого на землі Максима я намагався вдарити ще, але мені зашкодив сусід, який забрав залізний прут і викинув його на суміжну земельну ділянку, а мене відвів додому», – наголосив він.

Щодо погрози вбивством Оксані, яка є дружиною Максима, провину Віктор не визнав взагалі, запевнив, що вона сама провокувала конфлікт, нібито пригадуючи неприємні історії з минулого.

Іншу версію подій виклав сам Максим, життя якого лікарям вдалося врятувати.

«Ми з дружиною поїхали на земельну ділянку, яка мені залишилася після смерті батька.  По дорозі зустрів молодого хлопця, який  запитав, чи не продаю будинок. Відповів, що ще не обмірковував. У цей час Віктор стояв на подвір’ї біля криниці і чув нашу розмову. Він почав мене ображати нецензурними словами, погрожуючи судом з приводу хати. Потім підійшов і кулаком вдарив мене по голові. Я наніс удар у відповідь. Тоді брат пішов додому, взяв арматуру і почав мене гамселити. Що було далі – не пам`ятаю, бо втратив свідомість», – зізнався чоловік.

Оксана також підтвердила слова Максима і заявила, що арматурою Віктор ще тричі вдарив її чоловіка у груди.

«Металевим прутом шовгор спочатку вдарив чоловіка по голові, а коли він упав навколішки, ще три рази в ділянку грудної клітки. Після цього Максим втратив свідомість. Я намагалася вирвати арматуру з рук Віктора, проте він вчепився за мене, тягав за волосся, два рази вдарив у обличчя і декілька разів по голові кулаком. Коли я відпустила арматуру, ще й нею намагався мене вдарити. Я почала голосно кричати. На крик прибігли сусіди, відтягнути Віктора. При цьому він погрожував мені та чоловікові вбивством», – запевнила жінка.

І вона, і Максим просили суд притягнути кривдника до відповідальності згідно вимог закону.

Свідчення дав і чоловік, через запитання якого й розпочалася бійка між братами.

«Я зустрівся з Максимом та Оксаною біля будинку їхнього батька і поцікавився, чи не хотіли б вони продати його. Максим відповів, що ще не вирішив. На подвір`ї хати напроти знаходився Віктор. Почувши нашу бесіду, він почав кричати, що будинок не продається. Між братами почалась сварка, а далі і бійка. Вони вийшли на дорогу, почали штовхати один одного. Віктор  намагався вдарити Максима, але той відхилився і у відповідь вдарив брата кулаком у обличчя. Далі Віктор забіг до себе у двір, схопив арматуру, повернувся і  гепнув по голові брата, від чого той упав без свідомості. Вже лежачому наніс ще 2-3 удари арматурою по ребрах. На крики Оксани прибіг сусід і ми вдвох вирвали від Віктора металевий прут, занесли Максима на його подвір’я, викликали швидку», – розповів він.

Сусід, який прибіг на крики Оксани зізнався, що в селі всі говорили, що конфлікт між братами стався через майно.

«Я був біля хати й почув сварку. Через 5 хвилин уже звучали не голоси між братами, а Оксана голосно волала про допомогу. Я вийшов на вулицю і побачив, що Максим лежить на землі, його дружина стояла за 2-3 метри від нього, а неподалік був Віктор із металевим прутом у руках. Я відтягнув його і на той момент позбігалися й інші люди. Голова Максима була у крові. Він був без свідомості, до тями він не приходив. Ми занесли його у двір, викликали поліцію і швидку, а Віктор тим часом пішов до себе», – зазначив чоловік.

Незважаючи на покаяння, суд визнав Віктора винним у нанесенні братові важких тілесних ушкоджень і засудив до 5 років позбавлення волі.

Марія УЖАНСЬКА, газета «Неділя Закарпатські новини», ексклюзивно для zakarpatpost.net

Comments are closed.