Закарпатка вирощує рослину, від якої просто розповзаються змії

[Total: 1    Average: 1/5]

У минулому номері газета «Господарські поради» розповідала про городницю із Тячівщини, котра поділилася  з читачами унікальним секретом вирощування огірків та томатів.

  • Живі історії, більше ексклюзивних новин читай тільки у газеті «Неділя Закарпатські новини». Купи газету у кіоску або передплати на своїй пошті. Індекс: 09653

Та має пані Марія ще одне захоплення – квіти. І найбільша її гордість – герань. Але не на підвіконні, а у квітнику біля хати.  Росте герань густо, квітне буйно.

«Герань дуже добре висаджувати біля хати. Старожили кажуть, що вона охороняє город від недоброго ока, а хату від заздрісників і взагалі, що відганяє з обійстя злі сили, – стверджує Марія. – Звісно, усе це забобони, але вчені довели, і я про це читала, що герань виділяє багато ефірних масел зі специфічним запахом. Вони відлякують комарів і наділені антисептичним ефектом, вбивають у повітрі бактерії і грибки».

Хоч герань – квітка не нова, але завжди у моді. Вона знайома нам усім ще з дитинства. Колись таких було багато  у всіх школах, нині ж ними засаджують навіть клумби у містах.

Цікаво, що в перекладі з грецької герань означає журавель. Напевно, саме через це наші предки казали, що там, де герань зростає, туди змія не заповзає. Вони просто ще тоді не знали, що не лише птахи можуть знищувати плазунів, але й самі квіти можуть їх відлякувати запахом.

zakarpatpost.net

Comments are closed.