Нічний Ужгород може стати ще кращим

В Ужгороді протягом останнього року сталися суттєві зміни у плані освітлення та оновлення. Уже крім підсвічених мостів маємо просто казкову у сутінках Петефі. Там встановлено нові ліхтарні стовпи, підсвічено фасади будівель, пише газета «Неділя Закарпатські новини».

  • Більше цікавих новин читайте у газеті «Неділя Закарпатські новини»! Купуйте газету у кіосках Закарпаття!

Засяяла по-новому легендарна набережна Незалежності, де ліхтарі тепер встановлено у три ряди, та й липова алея стала набагато яскравішою.

Підсвічені мости також додають романтичного настрою.

Однак залишаються в місті ще й темні плями – це ділянка від пішохідного до транспортного мосту біля Радванки.

Там є ще недопрацювання, бо як Православна, так і Ботанічна набережні у темряві просто зникають.

Їх варто підсвітити. Це ж стосується і фасаду лялькового театру. Його доречно яскраво підсвітити. Дуже гарно би виглядали підсвічені контури з усіх боків, а також дах, особливо з боку Ужа. Не завадило б освітлення й філармонії. Аби додати яскравих штрихів, можна підсвітити і дитячу залізницю, навіть поїзд. Уночі це б виглядало неперевершено.

Особливої уваги заслуговує і фізичний факультет УжНУ. Його треба  підсвітити спереду і позаду, аби будівлю у темну пору доби було видно з Ботанічної, Православної набережної та з пішохідного мосту. У такому разі темна пляма з цього боку зникне. Радванський міст також слід додатково підсвітити ілюмінацією, як міст Масарика. Так він виглядав би набагато гарнішим.

Що ж стосується пішохідного мосту, то на ньому давно потребують заміни старі гірлянди. Вони виглядають уже зовсім не по-сучасному. Особливо якщо глянути на оновлену Петефі. А біля кожного світильника на самому мості варто встановити з обох боків ще по два. Тоді міст стане дійсно яскравим і більш ефектним.

Загалом добре, що останнім часом Ужгород розвивається і реконструюється. Однак про його нічну красу також варто пам’ятати.

Іван ДУХНОВИЧ, газета «Неділя Закарпатські новини», ексклюзивно для zakarpatpost.net