Як закарпатські горяни захищають ліс від чорних лісорубів

Ми відвели злочинців до барлоги

Усі знають, як сьогодні рубають Карпати. Десь намагаються гуртом боротися із цією підлістю – всім селом, десь поодинці люди справляються з цією бідою. Але домогтися успіхів у такій тяжкій справі не так вже й легко, пише популярна на Закарпатті газета «ПОРАДИ».

  • Більше цікавих новин читайте у газеті «Неділя Закарпатські новини»! Купуйте газету у кіосках Закарпаття!

Я розповім про один такий випадок, який трапився з нами несподівано. Мої односельчани теж намагалися якось зарадити цьому лихові. Спочатку вони просто зупиняли фури. Але ж у відповідь чули одразу ж попереджувальні постріли.

Згодом знімали у лісі великий шум, щоб бандити злякалися і втекли – подалі від гріха. Але ж бандити у бік того великого крику теж починали стріляти. Нелюди зовсім і не думали про те, що там можуть бути й якісь діти. Гроші  просто зовсім затьмарили тим злочинцям розум.

Та й суду вони зовсім ніби й не боялися. Вважали – вони тут усіх можуть купити.

Але одного разу у нас виникла дуже цікава ідея! Коли черговий раз ми побачили тих, хто хотів переправляти деревину, просто покликали їх – ніби й справді на розмову. Вони нахабно погрожували. Поводилися так, ніби нема в світі сили, яка може їх спинити.

І ми не могли нічого вдіяти. Але  й не могли дозволити робити злочини. І повільно вели їх – крок за кроком – до ведмежої барлоги. А потім просто штовхнули їх туди.

Спочатку почулися крики бандитів, які закидали нас багатоповерховим матом. Згодом почулося ревіння й самого ведмедя. Можна тільки уявити, який він був зараз розлючений!

Але ж це спрацювало. Ми так і не довідалися, чим закінчилася ця історія. Принаймні про загибель людей у лісі ми не читали. Тож бандюги після ведмежих обіймів тоді все ж таки залишилися живими.

Але більше до лісу носа на потикали. Та й іншим це стало в науку. Більше в нашому лісі браконьєри і справді не з’являлися. Чутки про ведмедя швидко поширилися серед злочинного світу.

Тому я раджу й іншим переймати наш досвід. От тільки б ведмедя знайти у лісі! А вже повірте – він із покидьками вміє говорити по-ведмежому, коли вже по-людськи не виходить.

Анастасія МИКИТЧАК, газета «ПОРАДИ», ексклюзивно для zakarpatpost.net