Розкрито таємниці середньовічної дієти. Ви будете здивовані

Експерт з історії кулінарії П’єр Леклерк розповів про особливості середньовічної європейської дієти. За його словами, в середньовічній кухні жирних компонентів було менше, ніж у сучасній.

  • Живі історії, більше ексклюзивних новин читай тільки у газеті «Неділя Закарпатські новини». Купи газету у кіоску або передплати на своїй пошті. Індекс: 09653

При цьому поява на столах жирних страв великого занепокоєння не викликала, пише Укрінформ.

«Сучасний критерій калорійності спеціально не розглядався, проблема зайвої ваги не сильно хвилювала», – пояснив експерт. Леклерк зазначив, що велика відмінність середньовічної кухні полягає в тому, що вона була дуже гострою. За його словами, від більшості східних спецій, а також від цукру при готуванні люди відмовилися пізніше. «Якби сьогодні ми їли на кшталт Середньовіччя і Ренесансу, то у нас би склалося враження, що ми їмо азіатську кухню», – зазначив історик. Фахівець упевнений, що зараз у точності відтворити смак старовинних страв уже неможливо, але за допомогою спецій можна привнести у страви середньовічний аромат. Так, наприклад, у минулому були дуже популярні індонезійський довгий перець, перець кубеба, мелегеттський перець і китайський імбир.

У травні повідомлялося про те, що вчені Бристольського університету (Велика Британія) визначили раціон харчування середньовічних селян. Дослідники провели хімічний аналіз органічних залишків на глиняному посуді і кістках тварин, знайдених на місці розкопок одного з найбільш ранніх середньовічних поселень Вест Коттон у графстві Нортгемптоншир. Виявилося, що основою дієти селян були молочні продукти, рагу з м’яса (яловичини та баранини) і такі овочі, як цибуля-порей та капуста. Згідно з деякими історичними записами, середньовічні селяни харчувалися м’ясом, рибою, молочними продуктами, фруктами і овочами, однак конкретних свідчень цього не було.

За словами вчених, дієта звичайних людей у той період часу має ключове значення для розуміння їх способу життя. При цьому вже багато відомо про харчування дворян і церковників.

zakarpatpost.net