Велетенські птахи в Ужгороді. Хто прилетів до нас зимувати?

[Total: 1    Average: 5/5]

В Ужгороді в Боздоському парку можна помітити сліди великих птахів. Вони напрочуд великих розмірів. Очевидно, живуть десь у Боздоському парку. Там багата рослинність, у той же час чимало людей, тож знайти їжу можна завжди.

  • Читай закарпатські новини у газеті «Закарпатські оголошення»

Більше про унікальних пернатих Кірпічки газета «Закарпатські оголошення» попросила розповісти орнітолога Оксану СТАНКЕВИЧ-ВОЛОСЯНЧУК.

«У нас багато лисок (чорненькі маленькі птахи схожі на качок). Для них характерні стоячі водойми, як на Кірпічці, які вони собі добре облюбували. Вони малі, але досить агресивні. Є ще близький до них вид – курочка водяна. Вони такі ж як лиски, тільки трішки менші і з червоним дзьобом. Вони менш агресивні і дуже лякливі. Їх дуже рідко коли можна побачити, бо вони ховаються від людей у заростях. Ці птахи так само є на цьому озері. Якщо лиски більш сміливі, їх багато, вони ще й порядки там свої наводять, то курочки водяні значно скромніші і тихо сидять у кущах. Також цікавий вид я побачила цієї весни також у парку Перемоги (також Кірпічка) – це ремез. Такі птахи в’ють гнізда у вигляді рукавички і воно звисає над водою. Гнізда я не бачила, але самого ремеза помітила на рогозі. Тож можливо незабаром ми побачимо там, де є плакучі верби (а вони є на озері), і гнізда цих дивовижних створінь. Ці пташки дуже маленькі, яскраві, мають чорні окуляри. Є в Ужгороді і сиві дятли, там же, на Кірпічці». Більше новин про Ужгород та область читай  у газеті «Закарпатські оголошення». Купи газету у кіоску або передплати на своїй пошті. Індекс 23375. zakarpatpost.net

Comments are closed.