Кам’яні квіти Ворочівських скель. Подорож у закарпатську казку. ФОТО

[Total: 2    Average: 4.5/5]

Розташовані скелі у долині річки Уж на межі Перечинського та Ужгородського районів. До них найвідомішим маршрутом є похід від Невицького замку. Але можна потрапити й із села Ворочово або з Перечина.

  • Читай закарпатські новини у газеті «Закарпатські оголошення»

Місцева назва скель Скалка, або Соколиць через те, що тут люблять гніздитися соколи. Насправді вони є кратерами згаслого вулкану. Висотою сягають 50 метрів.

Одна з них, наприклад, називається дуже романтично – Кам’яна Квітка. Під час  витікання вулканічна лава зіштовхнулася з водою і застигла у дуже мальовничій формі. Хтось розгледів там квітку і згодом люди так і почали називати скелю.

Знаходяться скелі в Анталовецькій поляні. Вони займають площу 50 гектарів і вважаються геологічною пам’яткою місцевого значення.

Скелі андезитові, тобто складаються з вулканічної гірської породи. До цієї пам’ятки відносяться і два вулканічні стовпи неподалік Невицького замку. Більше – у газеті «Закарпатські оголошення» вже незабаром. Купи газету у кіоску або передплати на своїй пошті. Індекс 23375. zakarpatpost.net

Comments are closed.