Ужгородського дядю Колю знають усі

Ужгород у вечірній час чимдалі стає привабливішим.

  • Читай закарпатські новини у газеті «Закарпатські оголошення»

Передусім завдяки особливій аурі, якої місто набуває завдяки архітектурним пам’яткам та підсвіченим мостам і фасадам будівель. Зачаровують оновлені площа Петефі та набережна Незалежності.

Однак є в закарпатській столиці одне особливе місце, яке притягує до себе погляди перехожих і вдень, і вночі. Це – скульптура ліхтарника. Туристи так само охоче фотографуються біля неї, як у Брюсселі біля  пісяючого хлопчика, у Парижі на тлі Ейфелевої вежі або поруч зі Статуєю Свободи у Нью-Йорку.

Хоч пам’ятник у центрі міста над Ужем, на розі Корзо і Волошина відкрився ще у 2010 році, він залишається одним із найбільш улюблених серед ужгородців і зараз, через роки, коли в обласному центрі з’явилося ще кілька десятків нових скульптур. Загадка його популярності, можливо, в тому, що прототипом ліхтарника стала жива реальна людина.

Взагалі отримати увічнення за життя вважається неабиякою честю. Та дядя Коля на це заслужив. Автором скульптури виступив добре знаний не тільки в нашій області, але і у всій Україні і навіть за кордоном майстер Михайло Колодко.

– Пам’ятники потрібно ставити не вигаданим, а реальним особистостям, – розповів газеті «Закарпатські оголошення» скульптор. – Микола Дерев’яненко не абстрактна, а добре відома в нас постать. Він жив у нашому місті, любив наш край і робив життя людей яскравішим. Повний текст читай у газеті «Закарпатські оголошення»! Купи газету у кіоску або передплати на своїй пошті. Індекс 23375. zakarpatpost.net

Comments are closed.