5 ознак геніальності, яких немає у звичайних людей

Що відрізняє генія від звичайної людини? Як влаштовано його мислення? Який характер?

  • Золотце, читай газету «ЯСНО»!

Виявляється, є 5 головних ознак, за якими можна дізнатися, якою є геніальні людина.

Багато хто  плутає поняття обдарованості, таланту і геніальності. Однак з точки зору психології між ними фактично прірва, пише clutch.ua.

Наприклад, обдарованість – це вроджені задатки людини, які не зустрічаються у більшості. Скажімо, музичний слух, здібності до малювання або віршування.

Талант – це вже розвинені задатки обдарованості. Тобто це зусилля. Без розвитку задатків не буде таланту. І якщо людина має схильність до малювання, але не буде малювати, то не стане талановитою. Таким чином, талант – це високий розвиток вроджених задатків, які рідко зустрічаються.

А геніальність – це такий розвиток розуму, при якому людина має і обдарованість, і талант, здатна мислити нестандартно, володіє настільки розвиненою уявою, що спроможна створювати щось нове, виводити нові наукові теорії, створювати філософські концепції, винаходити ноу-хау.

І якщо талант і обдарованість зустрічаються ще досить часто, то геніальні люди – це тільки 1% населення планети.

№1 Перфекціонізм

Геніальна людина завжди розуміє, що немає межі досконалості. Вона бачить цей світ не так, як всі інші. Більшість людей живуть з деяким обмеженим обсягом знань, вважають себе розумними і всевідаючими. Геній же розуміє, що Всесвіт безмежний, а наука копнула тільки саму верхівку її пристрою. Світ постійно змінюється, а, значить, все знати просто неможливо. А тому геніальна людина розуміє, що знає мізерно мало. І це рухає її до розвитку, змушує ще більше вдосконалюватися, так як це нескінченний процес.

№2 Нестандартне мислення

Як говорив автор бестселера-біографії Стіва Джобса Уолтер Айзексон: «У певний момент життя стає очевидно, що розумних людей повнісінько. Особливою людину робить уява. Здатність мислити інакше».

Це і відрізняє геніїв. Невисокий IQ, але надзвичайно розвинена уява. Фактично в своїй уяві геній здатний створити що завгодно.

Йому властиво нестандартне мислення, знаходження таких шляхів вирішення завдань, до яких інші люди не можуть додуматися.

№3 Сумніви

Більшість людей не сумніваються в правильності своїх вчинків. Інші ж, власники комплексу неповноцінності, не вірять в свої сили і тому сумніваються.

Геніям також притаманний сумнів. Але у нього інші корені. Геніальна людина просто розуміє, що знати все неможливо. Вона бачить одночасно всі можливі і неможливі варіанти подій і розуміє, що означає «ефект доміно». А тому сумнівається в своїх висновках.

№4 Критичність розуму

Розум більшості людей приймає на віру аксіоми і постулати, які диктуються релігією або авторитетними людьми. Розум генія ніяке знання не приймає на віру. Навіть власні судження геній сприймає критично.

Кожної миті в його розумі відбуваються процеси синтезу та аналізу інформації. Будь-яке знання проходить через ряд фільтрів. Тому геніальна людина знає: будь-який науково доведений закон є законом лише до тих пір, поки він не буде спростований.

№5 Відчуженість

Таке мислення геніальної людини призводить до того, що ця людина є не дуже успішною в соціальному плані. Вона мислить настільки інакше, що спілкування з більшістю людей їй просто не цікаве. Тому виникає проблема з побудовою сімейних і дружніх відносин. Багато геніїв – одинаки. Однак самотність для них не є фактором дискомфорту. Самотність – це можливість знаходиться в власних хоромах розуму.

Більшість людей не зможуть цього зрозуміти, тому що живуть «зовні». Але мислення генія таке, що подібний спосіб життя йому комфортний. Більше цікавих новин читай у газеті «ЯСНО». Купи газету у кіоску або передплати на своїй поштіІндекс 76076 zakarpatpost.net