Оби було, що дітям лишити. Про закарпатських батьків і дітей
Молодий чоловік каже своїй мамі:
- Рекламуйся у газеті «Закарпатські оголошення»! Тел. 050 222 50 50
– Мамко, сьогодні до мене в гості прийдуть три дівчини, і на одній із них я хочу вженитися. А ти спробуй вгадати, на якій саме.
Після того як дівчата пішли додому, він запитує мамку:
– Ну, і як ти думаєш, на якій я би ся хотів уженити?
– Ясна річ – на тій, що сиділа посередині.
– Нічого собі! Оце так! Я шокований! І як ти здогадалася?
– Та вона ня вже тепер миригує!
Як би там не було, але після того як молоді люди одружаться, дівчина буде називати батьків свого судженого няньком і мамкою. Так само і він буде називати її тата і маму. Незалежно від того, які будуть у них стосунки. Бо це святе. Бо такі у Закарпатті традиції!
Треба сказати, що закарпатці у відношенні до старших членів родини надзвичайно ніжні і сентиментальні, інколи навіть занадто і невиправдано. Але так є, і від цього нікуди не дінешся. Дорослі дядьки і тітки говорять про своїх батьків і дідів, майже завжди називаючи їх у пестливій формі – не няньо і мама, а нянько і мамка, не дідо і баба, а дідик і бабка. Такого немає більш ніде у світі. Порівняйте, до прикладу, із німецькими die Mutter і der Fater. Різниця, погодьтеся, є.
Повний текст читай у газеті «Закарпатські оголошення» згодом. Купи газету у кіоску або передплати на своїй пошті. Індекс 23375. zakarpatpost.net