Оби було, що дітям лишити. Про закарпатських батьків і дітей

Молодий чоловік каже своїй мамі:

  • Рекламуйся у газеті «Закарпатські оголошення»! Тел. 050 222 50 50

– Мамко, сьогодні до мене в гості прийдуть три дівчини, і на одній із них я хочу вженитися. А ти спробуй вгадати, на якій саме.

Після того як дівчата пішли додому, він запитує мамку:

– Ну, і як ти думаєш, на якій я би ся хотів уженити?

– Ясна річ – на тій, що сиділа посередині.

– Нічого собі! Оце так! Я шокований! І як ти здогадалася?

– Та вона ня вже тепер миригує!

Як би там не було, але після того як молоді люди одружаться, дівчина буде називати батьків свого судженого няньком і мамкою. Так само і він буде називати її тата і маму. Незалежно від того, які будуть у них стосунки. Бо це святе. Бо такі у Закарпатті традиції!

Треба сказати, що закарпатці у відношенні до старших членів родини надзвичайно ніжні і сентиментальні, інколи навіть занадто і невиправдано. Але так є, і від цього нікуди не дінешся. Дорослі дядьки і тітки говорять про своїх батьків і дідів, майже завжди називаючи їх у пестливій формі – не няньо і мама, а нянько і мамка, не дідо і баба, а дідик і бабка. Такого немає більш ніде у світі. Порівняйте, до прикладу, із німецькими die Mutter і der Fater. Різниця, погодьтеся, є.

Повний текст читай у газеті «Закарпатські оголошення» згодом. Купи газету у кіоску або передплати на своїй пошті. Індекс 23375. zakarpatpost.net