Чому дієтологи рекомендують замочувати крупи перед варінням

Крупи – відмінне джерело корисних вуглеводів і багатьох необхідних для здоров’я мікроелементів, пише популярна на Закарпатті газета «ПОРАДИ».

  • «ПОРАДИ» – корисна та цікава газета для всієї сім’ї

Неможливо уявити правильне харчування без каш. Головне їх перевага, що вони універсальні: відмінно поєднуються як з м’ясом і рибою, так і з грибами, овочами та фруктами. Дієтологи розповіли, як зберегти корисні властивості каш.

Вони рекомендують віддавати перевагу кашам з цільної крупи, а не подрібненій або обробленій до пластівців. У цільній крупі зберігається зернова оболонка, де багато корисного. В зернах без оболонки кількість харчових волокон нижча, вищий глікемічний індекс. Такі, перетворені на пластівці або подрібнені, крупи дають слизову структуру каш. І вони не насичують. Цілісні ж крупи завдяки харчовим волокнам ефективніше діють на шлунково-кишковий тракт, запобігають запорам. Це потрібно пам’ятати при виборі крупи. Більшість круп перед варінням краще замочити, це зробить кашу ще кориснішою. Як наслідок – крупи швидше варяться, в них зберігається більше корисних речовин. А деякі крупи можна і не варити після замочування, вони досить розм’якшуються, після цього їх можна їсти. Повний текст читай у газеті «ПОРАДИ». Купи у кіоску або передплати на своїй пошті!  Індекс 91145. zakarpatpost.net