Піст подовжує життя і здатен вилікувати від хвороб

У людини, яка дотримується посту, відбуваються зміни на клітинному рівні.

  • Серденько, читай газету «ЯСНО»!

Нові дослідження доводять, що Великий піст не є релігійним пережитком, а утримання від їжі приносить користь не тільки тілу, але і розумовими здібностями, до того ж подовжує життя.

Так, в американському науковому журналі Lancet були опубліковані дані Національного інституту геронтології США, пише «Кореспондент». У дослідженні брали участь лабораторні миші, яких вчені намагалися зробити довгожителями шляхом змін в їхньому раціоні.

Миші з групи, яких годували двічі на день, але досита, прожили значно довше своїх родичів, які дотримувалися звичайного раціону. Крім цього, вчені помітили у них й інші зміни. «Дієтичні» миші виявилися менш схильними до стресів, а також більш стійкими до різних інфекцій.

Учені пішли далі і провели такий же дослід на здорових мишах і хворих на цукровий діабет. У цьому випадку тривалість життя другої групи виявилася на третину більше, а діабет фактично зникав, зазначають дослідники.

«При зниженні калорійності харчування головний мозок, як і решта тіла, переживає помірний стрес, який стає тренуючим чинником», – пояснили автори дослідження.

Організм навчається справлятися з помірним стресом і пізніше, коли в ньому з’являється сильний стрес, джерелом якого може стати серйозне захворювання, мозок і тіло в цілому легше переносять його.

Отримавши результати досліджень, деякі медичні видання США поквапилися змінити свої дієтичні рекомендації, радячи своїм читачам не тільки знизити калорійність дієти, але й харчуватися не три, а два рази.

Повний текст читай у газеті «ЯСНО». Купи газету у кіоску або передплати на своїй поштіІндекс 76076 zakarpatpost.net