У місці масового цвітіння нарцисів поле вкривається весняним білоцвітом

Газета «ЯСНО» зібрала три місця в Україні, де варто зустріти весну.

Ці квіти називають ще білими фіалками та лісовими нарцисами. Їх занесено до Червоної книги України. Зараз Долина нарцисів у Хусті вже буяє. Там цвітуть шафрани та білоцвіт. Цікаво, що білоцвіт у народі наділяють магічними властивостями, кажуть, що дівчатам, якщо з нього зібрати росу і вмити обличчя, він подарує вроду. Наприклад, у Стрийському районі Львівської області дівчата тричі водили квіткою білоцвіту весняного по обличчю та промовляли: «Растику, растику, на тебе роса, на мене краса; на тебе журба, на мене радість; на тебе старість, на мене молодість».

  • Серденько, читай газету «ЯСНО»!

Крім самих нарцисів, на території заповідника росте майже 500 видів різних рослин, серед яких 15 червонокнижних видів квітів, 16 видів орхідей… а ще – там велике розмаїття тварин, комах, земноводних.

А от туристів у цю пору небагато. Лише поодинокі відвідувачі та місцеві мешканці приходять милуватися розкішною красою природи. Вхід на територію заповідника платний, але лише під час цвітіння самих нарцисів. Зараз вільно може заходити будь-хто. Повний текст читай у газеті «ЯСНО». Купи газету у кіоску або передплати на своїй поштіІндекс 76076 zakarpatpost.net