В Ужгороді витоптали стежку до годинника пробудження

В Ужгороді цвітуть маки. Цю дивовижну квітку ніхто не висаджував, та побачити її можна в різних районах міста. Агент газети «ЯСНО» знайшов перший мак, що розквітнув неподалік ПАДІЮНу на Студентській набережній.

Зараз маків небагато, бо траву косять вчасно і квіти зрізають. Тому до цього одного вже встигли витоптати доріжку. Люди йдуть фотографуватися до квітки, адже вона яскрава і гарна.

  • Серденько, читай газету «ЯСНО»!

Загалом мак вважається символом родючості. Він присвячений богові сну. За переказами, Морфей усипляє людей, торкаючись до них квіткою маку. Цікаво, що із латинської назва рослини перекладається як «справжня дитяча каша». Вірогідно, що пов’язано це з тим. що колись для того, щоб діти добре спали, до їжі їм додавали сік маку. Хоча така добавка є дуже шкідливою і відомі випадки, коли після таких «ліків» діти більше ніколи не прокинулись.

Мак ще називають годинником пробудження. Оскільки його бутони щоразу розкриваються о шостій ранку.

Проте цвітіння його недовге. Цікаво, що у квітці рослини зовсім немає нектару, але в коробочці міститься 50-70 тисяч насінин. Більше ексклюзивних новин читай у газеті «ЯСНО». ЗакарпатПост