Яка робота чекає на закарпатців у Європі

Оскільки частина наших земляків їде на заробітки за кордон, закарпатська газета із працевлаштування «Робота₴роші» попросила співвласника кадрової агенції «Pelekh Agency» Андрія Пелеха розповісти, де зараз закарпатці можуть знайти роботу і які професійні навички для цього потрібні. Ось що він розповів:

Знаходь роботу та працівників у газеті «Робота₴роші»! Тел. 050 222 50 50

Зараз, коли у світі карантинні обмеження через коронавірус, можна говорити про роботу у Словачччині, Чехії та Польщі.

Щодо професійних навичок, то у звичних умовах вони раніше були важливими. Зараз – головне бажання працювати. Що потрібно, людину навчать на місці. Найбільш затребуваними є працівники у фермерські господарства, мається на увазі зазвичай робота на полях.

Виїхати можна за біометричним паспортом та робочою візою. Виїхати у Словаччину зараз досить складно, бо після виборів там змінилася влада і карантин продовжать по максимуму.

Поляки почали пускати на роботу українців  з позаминулого тижня. Два тижні там потрібно побути на самоізоляції і можна приступати до роботи. Із минулого тижня Чехія почала пускати тих, хто має робочу візу. Там також два тижні потрібно побути в обсервації. Багато закарпатців, що не встигли виїхати, зараз виїжджають. У Чехію вже почали їздити і перевізники, їдуть у обхід Словаччини – через Угорщину та Австрію. Візові центри закриті, але через консульство можна зробити піврічні сезонні візи для фермерських робіт. У Польщі багато наших їхало з біометричними паспортами працювати на великі заводи. Їм також надавалося місце для обсервації. Загалом Європа зараз зацікавлена у наших працівниках і знайти роботу можна всім, хто бажає… але головне – бажання, бо хто хоче, працюватиме і вдома, і за кордоном. Знаходь роботу та працівників у газеті «Робота₴роші»! Тел. 050 222 50 50. ЗакарпатПост