Україну знову перекраяли. На Закарпатті буде 5 чи 6 районів

Зараз саме розглядається можливість шостого – Рахівського району. Утім це поки що неофіційно, а офіційно на Закарпатті затверджено саме 5 районів, але пресслужба Закарпатської ОДА повідомляє, що мають взяти до уваги необхідність шостого району.

А поки що Кабінет міністрів на позачерговому засіданні 12 червня затвердив список 129 районів в Україні, замість 490 існуючих.

Джерело: засідання уряду, Українська правда

  • Золотце, передплати газету ЯСНО на своїй пошті. Індекс: 76076

Пряма мова прем’єра Дениса Шмигаля: “Зараз існує на мапі 490 районів, їх пропонується укрупнити і створити втричі менше. Існуючий районний поділ був утворений ще В СРСР, у першій половині минулого століття. Це не відповідає сучасним стандартам адміністративно-територіального поділу на субрегіональному рівні, тому треба наводити порядок.

Для прикладу, є райони, де проживає 5 тисяч людей і є райони, де проживає 180 тисяч людей. Великі перекоси у субвенціях, дотаціях. Відповідальність у таких районах однакова, а навантаження різне”.

Деталі: За словами Шмигаля, новий проєкт районування областей потрібен для ефективного функціонування влади та не дублювання функцій.

Зокрема, у постанові передбачається формування в Закарпатській області 5 районів.

Крім того, Кабмін прийняв рішення щодо формування ОТГ. На Закарпатті їх має бути  64. Більше ексклюзивних новин читай у газеті «ЯСНО». ЗакарпатПост