Нині – Медовий Спас: що не можна робити, що прийнято святити на Маковія

14 серпня українці святкують Медовий Спас, або Маковія. У цей день прийнято приходити в храм і дякувати Богові за врожай. У серпні бджолярі збирають мед, тому свято й отримало таку назву.

Купи свіжий номер газети ЯСНО

Також православна церква відзначає в цей день Винесення чесних древ Животворящого Хреста. Таке свято з’явилося після того, як у Константинополі сталася страшна епідемія і єдиним порятунком для городян стало освячення всіх колодязів і джерел води частиною хреста, на якому був розп’ятий Ісус. Народну назву “Маковія” це свято отримало через те, що в серпні прийнято збирати урожай маку та вшановувати пам’ять мучеників Макавеїв. OBOZREVATEL згадав головні звичаї і традиції цього дня.

Що прийнято святити на Медовий Спас

У цей день прийнято святити в храмі мед із нового врожаю, воду і мак. При цьому, необхідно поділитися медом із нужденними.

Що не можна робити на Медовий Спас

Народні прикмети на Медовий Спас

– На Маковія літо закінчується, а осінь починається.

– Яка погода в Медовий Спас, таким буде свято і в наступному році.

– Прийшов Медовий Спас – готуй шубу про запас.

– Якщо на Маковія йде дощ, лісових пожеж буде мало. А ти завжди пам’ятай, що більше цікавих новин ти можеш прочитати тільки у газеті ЯСНО. Купи газету у кіоску, або передплати на своїй пошті. Індекс 76076. ЗакарпатПост