Чорні рієлтори ошукують ужгородців: за якими схемами діють шахраї та як не потрапити на їхній гачок

Банда “чорних” рієлторів ошукує жителів Ужгорода. Одразу чотири родини розповіли ТСН, що їх без житла залишив той самий агент з нерухомості. Загалом в Україні поліція розслідує сотні справ із привласнення чужого майна.

Купи свіжий номер газети ЯСНО

За якими схемами діють аферисти, зокрема в Ужгороді, і що потрібно врахувати, аби самим не стати їхньою жертвою, – йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Одразу чотири родини розповіли, що їх залишила без житла одна і та ж банда “чорних” рієлторів.

Віктор Драч розповідає, що трикімнатна квартира за документами була у власності його доньки. Дівчина навчається у Чехії, сам він постійно на заробітках. Тож у квартирі оселився брат. Останні роки життя він зловживав алкоголем. У 2016 році він помер, але його друзі по чарці не захотіли йти із квартири.

“Я прийшов до квартири, а тут п’янка… Люди викликали поліцію. Вигнали. Я закрив квартиру на замок”, – говорить він.

Один із учасників застілля ошелешив Віктора новиною. Мовляв, він новий власник цього житла. Чоловік і досі не розуміє, як це сталося. Адже документи на право власності лежали у нього в сейфі. Без них законно провести угоду було неможливо. Нині квартира під арештом.

Олена Старих каже, що також стала жертвою шахраїв. У неї відібрали пів квартири. У 2017 році не стало її мами і тут оселився брат. Розповідає, що поки працювала за кордоном, його споювали незнайомці.

“Виявилося, що пів квартири продано. Я написала наяву до поліції і за кілька днів мого брата викрали”, – говорить вона.

Через кілька днів брата знайшли побитим і без документів. А Олена дізналась, що пів квартири придбав рієлтор Роман Труш. І знову-таки – без оригіналів документів.
Відео Ужгородці звинувачують ріелтора у незаконному продажі їхнього житла

Банда “чорних” ріелторів орудує в Ужгороді. Таке повідомлення надійшло до редакції ТСН. Одразу чотири родини стверджують, що без житла їх залишив один і той самий фахівець з нерухомості. Мовляв, він підробив дублікати документів на квартири. Тим часом, в Україні поліція розслідує сотні справ із привласнення чужого майна. За якими схемами діють аферисти і що потрібно знати, аби вас не залишили без квадратних метрів, – у сюжеті.

Без трикімнатної квартири в Ужгороді залишилась і Людмила Мацюпа.

“Скористалися слабкістю мого чоловіка – його споювали”, – говорить жінка.

Ще шість років тому вона з двома дітьми переїхала до Києва і відкрила своє ательє. Її чоловік Едуард залишився в Ужгороді, бо лікування від алкозалежності не дало результату. Згодом він помер. Людмила стала оформлювати спадщину. Однак виявилося, що за два роки до смерті чоловіка квартиру продали.

“Усі заяви і підписи не належать моєму чоловіку. Вони абсолютно різняться”, – говорить Людмила.

Справи всіх героїв сюжету слідчі поліції об’єднали в одну – розслідують шахрайство і підробку документів.

“Ми почали вивчати цю схему. Виявилося, що є група рієлторів, які займаються за однією схемою – знаходять одиноких, асоціальних людей і змушують позбавлятися від свого майна”, – говорить Антон Бойко, адвокат потерпілої Людмили Мацюпи.

Рієлтор Роман Труш кидає слухавку щойно журналісти запитують про цю справу. Водночас нотаріус, яка здійснювала угоду, свою провину заперечує.

“До мене прийшли, підписали і все”, – говорить нотаріус Галина Кузьо.

Міністерство юстиції за останні роки анулювало близько 20 свідоцтв нотаріусів, які зловживали своїми повноваженнями. Схем безліч. Іноді рієлтор вступає у змову з нотаріусом і підробляє документи. Деколи самотню людину викрадають і змушують підписати документи.

Щоби не залишитись без житла, потрібно пам’ятати головне правило.

“Якщо ви маєте документ на квартиру, знайдіть його і віднесіть до державного реєстру. Нотаріус чи реєстратор внесе в базу і тоді у шахраїв немає можливості підробити ці документи”, – говорить Ольга Оніщук, заступниця міністра юстиції України.

Ціна послуги – 190 гривень. І саме вона допоможе відстояти у суді своє право на житло. А ти завжди пам’ятай, що більше цікавих новин ти можеш прочитати тільки у газеті ЯСНО. Купи газету у кіоску, або передплати на своїй пошті. Індекс 76076. ЗакарпатПост