Депутати запропонували підвищити мінімалку до 7500, та де взяти гроші – не знають

Про це йдеться в законопроекті № 3963-1, зареєстрованому у Верховній Раді 18 серпня.

Купи свіжий номер газети ЯСНО


Мова йде про підвищення мінімальної запробітної плати з 1 вересня 2020 року. Її розмір, на думку авторів проєкту, має бути не нижче фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб з урахуванням сімейної складової і не нижче 60% від середньої заробітної плати, яка на червень 2020 становить лише 40,8%.
Вони пропонують з 1 вересня мінімалку встановити на рівні 7500 гривень. Утім де взяти гроші на таке підвищення – не кажуть, адже через карантин усі бюджети зміліли, закрилося багато кафе, ресторанів, підприємств, а в багатьох люди працюють за половину зарплатні. Тобто Україна досі не оговталася від жорсткого карантину! Тож із чого той же підприємець підвищить працівнику виплати, коли гроші взяти не має із чого? Тому такі проєкти є чистої води популізмом!

Разом з тим автори проєкту закону відзначають, що за розрахунками Мінсоцполітики вже в цінах червня 2020 фактичний прожитковий мінімум вже склав 5149 грн., Тобто вище, ніж запропонований Президентом України розмір мінімальної заробітної плата 5000 грн. з 1 вересня 2020. Тож чи буде підвищення – дізнаємося незабаром. А ти завжди пам’ятай, що більше цікавих новин ти можеш прочитати тільки у газеті ЯСНО. Купи газету у кіоску, або передплати на своїй пошті. Індекс 76076. ЗакарпатПост