Як живуть північні олені на закарпатській фермі без туристів

Другий рік поспіль єдина в Україні оленяча ферма, яка розташована в селі Іза, Хустського району Закарпаття туристів майже не бачить, розповідає SEEDS.

Купи свіжий номер газети ЯСНО

Минулого літа на заваді стали розбиті дороги, нині додалась коронакриза і карантин. За літо майже нікого не було, кажуть тутешні працівники – приїхали тільки лічені одиниці. Дуже непокояться про те, що як карантин посилять, то до оленячої ферми взагалі ніхто не поїде.

Однак туризм – не основний вид діяльності для оленячої ферми. Вирощують тварин у селі під Хустом заради оленячих ріг. З них виготовляють лікарський препарат “Пантокрин”. Закуповує роги тернопільська фармацевтична фабрика.

Зараз на фермі живе більше 300 оленів. Але це поки що – незабаром тутешні оленярі чекають на поповнення стада.

Мешкають олені майже як на волі. Їх “домівка” – величезна огороджена територія у 57 гектарів, з яких 5  гектарів – то ліс, а ще 4,5 гектарів – озера. Все, як в дикій природі.Ось тільки самі себе олені прогодувати не можуть – місця мало навіть на такій величезній території. Оленярі підгодовують своїх підопічних зерном.

Охоче допомагають з годівлею оленів і туристи. Однак це крихти, і ті дістаються далеко не всім оленям, а тільки тим, хто терпляче чекає біля “гостьової” огорожі. Основне стадо знаходиться далеко від господарського корпусу ферми. А ти завжди пам’ятай, що більше цікавих новин ти можеш прочитати тільки у газеті ЯСНО.Купи газету у кіоску, або передплати на своїй пошті. Індекс 76076. ЗакарпатПост