Учень має право проводити фото-, відеозйомку у школі: роз’яснення Мін’юсту

У Міністерстві юстиції пояснили, за яких умов можна проводити фото- чи відеозйомку учасників освітнього процесу. Зазначимо, що окремих норм в українському законодавстві немає.

Тож, кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб, повідомляє пресслужба Міністерства юстиції України, пише
24tv.ua.

Купи свіжий номер газети ЯСНО зараз!

Проте це право обмежене правом особи на повагу до приватного життя. У Мін’юсті нагадали, що є загальне правило, що здійснення фотозйомки особи має здійснюватися за її згодою.

Але є виняток із цього правила, коли не потрібно отримувати згоду на фото-, відеознімання, – це зйомка у публічних місцях: на вулиці, конференціях, мітингах та інших заходах публічного характеру. Але, якщо батьки дитини заперечують проти зйомки, то таку зйомку потрібно припинити.

Крім того, батьки можуть спочатку погодитися на знімання дитини на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку, а потім вимагати припинення їх публічного показу в тій частині. І це обов’язково виконується, однак, тоді батьки повинні відшкодувати витрати, пов’язані з демонтажем запису.

Але чи має право учень проводити фото-, відеозйомку вчителя у школі? У Міністерстві юстиції наголошують, що знімання однокласників, інших учнів і вчителів бажано проводити за їх згоди. Водночас це не повинно заважати проведенню уроку і відволікати учнів від навчання, а також порушувати дисципліну в школі.

Також якщо щодо дитини або вчителя вчиняються протиправні дії і зйомка ведеться з метою їх фіксації, то така зйомка може визнаватися допустимою.

Додамо, що освітній омбудсмен Сергій Горбачов теж не бачить перепон для того, аби студенти або учні оприлюднювати відео з інцидентами, коли викладачі на робочому місці ведуть себе непрофесійно. Автор:Марія Бондар • Більше ексклюзивних новин читай у газеті ЯСНО • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекси 76076, 76300 • ЯСНО – газета #1 для життя! ЗакарпатПост