Втратимо безвіз? Глава Конституційного суду заявив, що не збирається йти у відставку

Глава Конституційного суду Олександр Тупицький не збирається йти у відставку через конфлікт навколо рішення КС щодо антикорупційного законодавства. Про це він заявив під час брифінгу 30 жовтня.

Тупицький підкреслив, що не чув про вимоги його відставку, пише babel.ua

«Такої вимоги, що я подав у відставку, я не чув. Якщо таке є, то вона повинна бути вмотивована. Щоб я розумів і розібрався, щоб суд зрозумів, що проблема у мені. Тоді ми це вирішимо об’єктивно на спеціальному засіданні Конституційного суду України. Мова ж іде про інше, про скасування всього складу Конституційного суду. Тому таке питання поки не виникало», — сказав він.

Тупицький підкреслив, що питання своєї відставки буде обговорювати публічно. «Якщо буде такий ультиматум, то я вас запрошу – ми обговоримо це питання. І судді сядуть поряд і ми обговорили питання, чи порушую я присягу. А на вимогу тієї чи іншої особи, давши присягу народу України, я не збираюся цього робити [йти у відставку]», — сказав він.

  • 27 жовтня Велика палата КСУ визнала неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування та приховування майна. Суд розглядав справу за поданням 47 депутатів, більшість з яких з «Опозиційної платформи — За життя».
  • НАЗК заявило, що судді КСУ ухвалили рішення у власних інтересах. Пізніше стало відомо, що КС визнав неконституційними повноваження НАЗК моніторити спосіб життя чиновників. Судді незабаром поскаржилися Зеленському на нібито тиск з боку антикорупційних органів.
  • 29 жовтня в НАЗК заявили, що рішення суду блокує оголошення переможців місцевих виборів, призначення нових чиновників, а також виплати політичним партіям. У МЗС України кажуть, що суд створив проблеми у відносинах з міжнародними партнерами.

    Згодом президент Зеленський подав до Ради законопроєкт, яким пропонує звільнити весь склад Конституційного суду. Глава КС заявив, що цей документ має ознаки конституційного перевороту.

Додамо, що як пише lb.ua, у Європейському Союзі стурбовані рішеннями Конституційного Суду України про діяльність антикорупційних органів, і вони можуть стати підставою для тимчасового припинення безвізового режиму.

Про це йдеться в листі посла України при ЄС Миколи Точицького на адресу віцепрем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної, текст якого має “Європейська правда”.

“Як поки що неофіційно зазначають наші контакти, рішення КСУ No 13-р/2020, яке скасувало ключові антикорупційні повноваження НАЗК, кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, є достатньої підставою для початку запуску Європейською комісією механізму тимчасового призупинення дії безвізового режиму”, – йдеться в листі.

Одним із офіційних тригерів для запуску механізму призупинення дії безвізу є відхід третьої держави від критеріїв, внаслідок виконання яких було його запроваджено 

Під Конституційним Судом проходить акція на знак протесту проти скасування антикорупційної реформи.

Як передає кореспондент Укрінформу, біля КС зібралися на цей захід кілька тисяч осіб.

Люди тримають у руках плакати із надписами “Корупційний Сходняк України”, “КСУ: скасовує декларації; Майдан (крадеться)”.

“Всі зв’язки з РФ суддів КСУ і людей, які їх контролюють, мають бути зупинені кримінальними розслідуваннями і кримінальними покараннями. Тоді буде справді очищення суду. А після очищення КСУ парламент, де у Президента є більшість, під контролем всієї України має прийняти закон, за яким в КС можуть потрапляти лише справжні конституціоналісти, люди з кришталевою репутацією, люди з розумінням, що таке Конституція і що вони слугують лише українському суспільству”, – зазначили організатори.

Зі свого боку активіст Віталій Овчаренко зазначив, що КС треба очищувати, але робити це треба відповідно до закону, Конституції.

На акції також присутні активісти Катерина Бутко, Сергій Стерненко, голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін та інші.

Активісти також символічно принесли під КСУ для суддів, які голосували за таке рішення, валізи та спільний квиток до Ростова. Зокрема, плакат у вигляді символічного квитка наклеєний на металеву огорожу перед судом із зображенням експрезидента Віктора Януковича і даними як на посадочному документі на символічний потяг “Київ-Ростов”.

На цьому символічному квитку зазначається, що він – на вантажний вагон, пропонований сервіс – кайданки, а місця – за ґратами.

Згодом Конституційний Суд закидали димовими шашками • Більше ексклюзивних новин читай у газеті ЯСНО • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекси 76076, 76300 • ЯСНО – газета #1 для життя! ЗакарпатПост