Чому не можна змушувати дитину доїдати все до останньої крихти

Практично кожен у дитинстві чув від батьків, що не отримає солодке, поки не з’їсть усю вечерю. Однак експерти виявили, що змушувати дітей доїдати всю їжу, яка знаходиться у них в тарілці, шкідливо для здоров’я дитини, пише Укрінформ.

Купи свіжий номер газети ЯСНО зараз!

Усі батьки хочуть, щоб їх дитина була здоровою. І розуміючи, що багато у чому це залежить від харчування, змушують дітей їсти все, що може принести користь. Проте, діти досить часто вередують і відмовляються їсти певні овочі, фрукти, каші. Але якщо дитина здолала, хоча б половину своєї порції, не варто змушувати її з’їдати все до кінця. Свою частину поживних речовин дитячий організм уже отримав. А батьки не завжди можуть розрахувати правильний обсяг порції, тому дитина може насититися раніше, ніж її тарілка спорожніє. А якщо постійно змушувати її доїдати все до останньої крихти, у неї може порушитися почуття голоду і ситості. Вона може почати переїдати, що в майбутньому загрожує набором зайвої ваги й ожиріння.

Крім іншого, коли людину змушують робити щось через силу, у неї з’являються негативні асоціації. Тому існує великий ризик, що в майбутньому такі діти не захочуть вживати корисну їжу, оскільки при вигляді свіжих овочів і фруктів, у них у голові будуть виникати неприємні спогади.

Батьки мають зрозуміти, що обсяг шлунка дорослої людини і дитини істотно відрізняються. Дітям необхідно давати менші порції, ніж іншим членам сім’ї, або не змушувати їх їсти, коли вони вже не хочуть. Від самого народження малюки добре визначають почуття голоду і те, коли вони насичуються. Це добре видно на новонароджених під час годування грудьми. Коли дитина стає ситою вона перестає смоктати груди матері. Але як тільки її знову здолає голод, вона почне вередувати і просити груди • Більше ексклюзивних новин читай у газеті ЯСНО • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекси 76076, 76300 • ЯСНО – газета #1 для життя! ЗакарпатПост