Рада запровадила штрафи за неносіння масок

За перебування у громадських будівлях, транспорті під час дії карантину без респіраторів або масок, що закривають ніс та рот, загрожує штраф до 255 грн.

Верховна Рада ухвалила урядовий закон про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню COVID-19 (№ 3891), пише УНІАН.

Купи свіжий номер газети ЯСНО зараз!

Як передає кореспондент УНІАН, за це рішення, без обговорення та з подальшим внесенням техніко-юридчних правок, проголосували 262 народних депутата із 344 зареєстрованих в сесійній залі.

Законом, зокрема встановлюється, що перебування у громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, тягне за собою накладення штрафу в розмірі від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 255 грн).

Крім того, законом передбачається реалізація повноважень виконавчих комітетів (виконавчих органів) сільських, селищних, міських рад щодо розгляду справ про такі адміністративні правопорушення, а також реалізація повноважень органів Національної поліції, органів державної санітарно-епідеміологічної служби щодо складання протоколів та розгляду справ про таке адмінправопорушення.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Штрафи за порушення карантину: деталі законопроекту

  • 4 листопада комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності рекомендував парламенту ухвалити урядовий законопроект про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) (№ 3891).
  • В документі, окрім штрафів за неносіння масок, передбачено запровадження «години для літніх людей» в рамках боротьби з поширенням коронавірусу. Зокрема, планується рекомендувати суб’єктам господарювання запровадити окремий час для обслуговування осіб за 60 років – з 10:00 до 12:00. Така рекомендація не означатиме заборони людям похилого віку відвідувати магазини в інший час, але вона повинна спонукати людей до 60 років відвідувати магазини та аптеки в період з 10:00 до 12:00.
  • Крім того, МОЗ пропонує в червоних зонах епідемічної небезпеки дозволити працювати магазинам, але з 7:00 до 20:00, при цьому щоб кількість відвідувачів була 1 на 20 квадратних метрів.
  • Також Міністерство охорони здоров’я пропонує уряду встановити додаткові карантинні обмеження на території України і заборонити проведення всіх масових культурних заходів, обмежити діяльність зон харчування, дитячих кімнат і розважальних зон в торгово-розважальних центрах, спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів.

 • Більше ексклюзивних новин читай у газеті ЯСНО • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекси 76076, 76300 • ЯСНО – газета #1 для життя! ЗакарпатПост